Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223, продовжує здійснювати контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на такі товари: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне та газ скраплений для автомобілів.
З метою забезпечення цінової стабільності, з початку введення воєнного стану, фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області було проведено майже 9 тисяч цінових спостережень, під час яких виявлено 248 випадків встановлення суб’єктами господарювання роздрібних цін на окремі продовольчі товари, які мають істотну соціальну значущість (хліб житньо-пшеничний, батон, борошно пшеничне вищого сорту, молоко пастеризоване жирністю 2,5% у плівці, яйця курячі категорії С1, олію соняшникову рафіновану, тушку курячу та четвертину тушки курячої), із застосуванням завищених рівнів торговельних надбавок від 10,2 % до 67 %, що є порушенням п. 41-12 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236.
Із суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу щодо обов'язковості дотримання вимог чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін на визначені чинним законодавством товари, надано пам’ятки про державне регулювання цін в умовах воєнного стану. За результатами роз’яснювальної роботи ціни на вищезазначені товари знижено до економічно обґрунтованого рівня.
Нагадуємо, що на сьогодні державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, встановлено наступним чином:
За порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін чинним законодавством передбачена відповідальність відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та ст.1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Закликаємо суб’єктів господарювання дотримуватися діючих норм законодавства щодо державного регулювання цін на товари, що мають соціальну значущість для населення!