Професійна компетентність у сфері інформаційної безпеки стає все більш важливою в умовах нестабільного та динамічного цифрового світу, де кіберзагрози та кібератаки стають все більш складними та набувають все більшого масштабу, особливо в умовах війни. Тож, аби підвищити рівень професійної компетентності з питань кібербезпеки, 18 лютого в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області було проведено оглядову онлайн-нараду щодо основних положень інформаційної безпеки та цифрової грамотності.
Під час засідання начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен наголосив на важливості дотримання кібербезпеки на всіх рівнях: «Кожен з нас має нести відповідальність за безпеку інформації, з якою ми працюємо щодня, та знати, як захистити себе та свої дані. Насамперед ми повинні бути свідомими до потенційних загроз і вживати необхідних заходів для запобігання будь-яких інцидентів».
У ході наради учасники мали змогу підвищити рівень обізнаності про сучасні кіберзагрози, а саме: що таке фішинг, як він працює, види фішингових атак, зокрема Spear-фішинг (цілеспрямовані атаки), веб-фішинг (створення підроблених веб-сайтів) та Vishing (фішинг через телефон), як розпізнати фішингову атаку та як не стати жертвою шахрайства при використанні фішингових сайтів.
Також було обговорено й основні аспекти цифрової грамотності, що включають не лише знання про правильне використання технічного та програмного забезпечення, але й особливу увагу до захисту облікових записів, надійності паролів, підозрілих електронних повідомлень тощо.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області не планує зупинятися в напрямку забезпечення необхідного рівня знань і навичок для захисту важливої інформації та особистих даних співробітників, адже це безпосередньо впливає не лише на особисту безпеку та безпеку управління, а й на безпеку в країні в цілому.