На виконання рішень про спільні заходи Міжвідомчої робочої групи з питань зниження рівня незадекларованої праці у Запорізькій області, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області разом із представниками Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та Пенсійного фонду України в Запорізькій області у рамках інформаційної компанії «Виходь на світло» провели консультативний захід серед суб’єктів господарювання у Комунарському районі м. Запоріжжя. Представники відомств надали роз’яснення щодо порядку оформлення трудових відносин, соціальних гарантій для працівників, наслідків незадекларованих трудових відносин тощо.
Окрім того, фахівці Держпродспоживслужби провели консультативну роботу з розповсюджувачами техніки для приготування їжі (подрібнювачів харчових продуктів та міксерів, соковитискачів для фруктів та овочів тощо), щодо дотримання ними вимог Технічних регламентів.
Було зазначено, що виробники або імпортери, які вводять в обіг (реалізують) електрообладнання, повинні нанести маркування відповідно нормам та вимогам законодавства, а це вимоги Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, який затверджений постановою КМУ від 16.12.2015 року № 1067 та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затверджений постановою КМУ 16.12.2015 року № 1077, а саме:
тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу його ідентифікувати, а в разі, коли розмір або характер електрообладнання не дає змоги цього зробити, необхідна інформація повинна бути зазначена на його пакуванні або в документі, що супроводжує таке електрообладнання;
найменування виробника та імпортера, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса, а якщо це неможливо, - на його пакуванні чи в документі, що супроводжує таке електрообладнання. В адресі повинно зазначатися єдине місце, за яким можна зв’язатися з виробником. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов;
електрообладнання повинно супроводжуватись інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов. Зазначені інструкції та інформація про безпечність, а також будь-яке маркування повинні бути чіткими, зрозумілими та дохідливими;
знак відповідності технічним регламентам наноситься на електрообладнання або на його табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер електрообладнання, знак відповідності технічним регламентам наноситься на пакування та на супровідні документи.
енергетична етикетка повинна бути зображена на видному місці на електричному обладнанні, представленому в точці продажу, ці вимоги Технічного регламенту “Про затвердження технічних регламентів щодо енергетичного маркування”, який затверджено постановою КМУ від 07.08.2013 № 702.
"Енергетичне маркування – це європейський інструмент, який стимулює виробництво і використання саме енергоефективних товарів.
Завдяки енергомаркуванню споживачі зможуть:
отримувати інформацію про технічні характеристики енергоспоживчих продуктів;
обирати більш енергоефективні товари;
зменшити споживання енергії;
використовувати енергоефективне та екологічне обладнання протягом тривалого строку експлуатації.
Енергетична етикетка повинна бути зображена на видному місці на електрообладнанні, представленому в точці продажу; у випадку дистанційного продажу – надавати інформацію, що міститься на енергетичній етикетці рівня енергоефективності, у текстовому форматі; у випадку дистанційного продажу через мережу Інтернет – показувати надані постачальниками енергетичні етикетки та мікрофіші з технічними характеристиками виробів в електронному форматі. Якщо розповсюджувач продукції виступає рекламодавцем, він також зобов’язаний включати клас енергоефективності до будь-якої реклами електрообладнання.