Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області перевірили якість питної води в навчальних закладах
опубліковано 23 вересня 2021 року о 16:48

Одним із основних напрямків роботи Вінницького міського управління є контроль за якістю питної води, яку споживають мешканці міста. Значна частина населення міста охоплена централізованим водопостачанням.

Джерелом централізованого водопостачання є річка Південний Буг, а підприємством, яке забезпечує очистку води та її подачу в мережу є КП «Вінницяоблводоканал». Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області забезпечено контроль за якістю води як в резервуарах чистої води підприємства, так і з внутрішніх мереж різних закладів.

Щороку, в літній період, у зв’язку з відновленням роботи, в закладах дошкільної освіти та школах фахівцями відбираються проби води та направляються у Вінницьку регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для лабораторного аналізу.

В поточному році в дитячих садочках було відібрано 59 проб питної води, з яких 29 не відповідали нормативним значенням по мікробіологічним показникам (загальним коліформам та/або загальному мікробному числу). По санітарно-хімічним показникам не відповідала 1 проба (по вмісту заліза).

В школах було відібрано 51 пробу питної води, з яких 10 не відповідали санітарним вимогам по мікробіологічним показникам – загальним коліформам та/або загальному мікробному числу. В одній пробі встановлена невідповідність по санітарно-хімічним показникам – вмісту заліза.

В зв’язку з незадовільною якістю питної води, на адресу директора департаменту освіти та керівнику приватного навчального закладу було направлено 5 листів, в яких вказано про необхідність забезпечення проведення інтенсивного промивання внутрішніх водопровідних мереж закладів та організацію повторних лабораторних досліджень. Про незадовільну якість питної води було також проінформовано начальника КП «Вінницяоблводоканал» та міського голову.

Після вжиття відповідних заходів якість питної води в усіх закладах освіти міста Вінниця відповідає санітарним вимогам, про що свідчать повторні результати лабораторних досліджень.

Слід зазначити, що негативно на якість питної води впливає незадовільний технічний стан водопровідних мереж, перший водогін у місті був прокладений ще у 1910 році.

Наразі протяжність водопровідних мереж становить близько 600 км. Безперечно, з року в рік водопровідні труби зношуються, а заміна аварійних дільниць здійснюється досить повільно, орієнтовно 5 км щорічно, що вкрай недостатньо.

Стан водопостачання постійно знаходиться на контролі Держпродспоживслужби міста. За ініціативою Вінницького міського управління дане питання періодично заслуховувалось на засіданнях виконавчого комітету Вінницької міської ради, зокрема в 2018 та 2019 роках, вносились відповідні пропозиції. Наступне заслуховування планується в листопаді поточного року.

Варто зазначити, що на території міста Вінниця виникнення інфекційних захворювань серед мешканців, пов’язаних із вживанням питної води, зареєстровано не було.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux