Фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини виявляють підприємства харчової промисловості, які нелегально виготовляють та реалізовують свою продукцію через інтернет-мережу
опубліковано 21 січня 2021 року о 09:24

Упродовж 2020 року інспектори управління промоніторили 530 дописів у соціальних мережах та на онлайн-майданчиках щодо фактів пропозицій збуту продуктів харчування, в тому числі виготовлених в домашніх умовах.

У 182 випадках громадянам, які пропонували до реалізації м’ясомолочні вироби виготовлені в домашніх умовах, фахівці Держпродспоживслужби надіслали інформаційні попередження щодо неприпустимості порушень вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

У двох випадках, рішеннями Головного державного інспектора Тернопільської області, був заборонений обіг продукції виготовленої на підприємствах, на яких відсутній експлуатаційний дозвіл на виробництво харчових продуктів.

У одному випадку після усунення зауважень, виявлених під час заходу державного контролю, підприємство отримало відповідний експлуатаційний дозвіл.

На виконання рішення колегії Держпродсоживслужби та плану роботи Головного управління Держподспоживслужби в Тернопільській області на 2020 рік фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини продовжують виявляти підприємств харчової промисловості, які працюють без відповідної дозвільної документації.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжує роботу у даному напрямку і закликає споживачів бути пильними у виборі продуктів харчування та не купувати продукти невідомого походження вироблених на неофіційних підприємствах.

Нагадуємо! Виробництво для збуту та збут домашніх м’ясних виробів заборонено відповідно до вимог ст. 37 Закону України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Такий вид діяльності суворо регламентується Законом та потребує наявності дозвільних документів. За порушення вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачена адміністративно-господарська відповідальність відповідно до положень ч. 3 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат. Якщо ж така продукція завдасть шкоди здоров’ю споживача, розмір штрафу становитиме двадцять п’ять мінімальних заробітних плат та буде відкрите кримінальне провадження.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux