Фахівці Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби від початку року виконали значний обсяг робіт по здійсненню державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведенню заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання.
Зокрема, при відвантаженні за межі регіону оглянуто 209 тисяч тонн вантажів, 253,7 тисяч кубометрів лісоматеріалів і майже 301 з половиною тисячу штук об’єктів регулювання.
За цей період суб’єктам господарювання було відмовлено у видачі 18 фітосанітарних сертифікатів у зв’язку із невідповідністю об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані та карантинні бур’яни) та 4-ох карантинних сертифікатів.
З причин недотримання фітосанітарних вимог країн-імпортерів відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13 «Керівництво щодо нотифікації та екстрені дії» отримано 5 нотифікаційних повідомлень, а саме: 3 - з Республіки Туреччина щодо виявлення отворів, більше 3 мм в діаметрі, спричинених личинками Monochamus spp, 1 - з Кіпру щодо наявності шкідників у живому стані, 1 - з Республіки Білорусь щодо виявлення амброзії полинолистої. Щодо цих випадків були проведені службові розслідування. Встановити факт порушення не було змоги, бо об’єкти регулювання в Україну не поверталися. Стосовно амброзії полинолистої висновком експертизи було підтверджено відсутність карантинного бур’яну.
Від початку року фахівці відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектували при розмитнені у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні 721 вагон, 8778 автотранспортних засобів та 338 контейнерів. При здійсненні фітосанітарного контролю оглянуто майже 67 тисяч штук садивного матеріалу, 214682 штук дерев’яного пакувального матеріалу та 55,833 тисяч тонн імпортних об’єктів регулювання.