30 перевірок здійснили фахівці відділу ринкового нагляду Управління захисту споживачів відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2020 рік. З метою контролю відповідності продукції загальнообов'язковим вимогам безпеки було відібрано 10 зразків дитячих іграшок та електропобутових приладів, - повідомляє заступник начальника управління захисту споживачів-начальник відділу ринкового нагляду Алла Рябуха.
Під час перевірок фахівці звертали увагу:
- на наявність та належне застосування знаку відповідності технічним регламентам;
- відповідність маркування товарів вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, а саме: наявність інформації про найменування, адресу виробника або уповноваженої особи згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов, застережливої інформації щодо застосування продукції,
- наявність технічної документації та декларацій про відповідність, що підтверджують виконання вимог щодо безпечності товарів, установлених в Технічних регламентах.
Застосовані штрафні санкції в сумі понад 600 тис. грн., з них до державного бюджету сплачено більше 175 тис. грн. На розгляді в суді зараз знаходяться 2 справи.
Сума відшкодованих коштів суб'єктами господарювання за зразки та проведені експертизи становить - 18 650 тис. грн.
Здійснюється щоденний моніторинг системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик та національної інформаційної системи державного ринкового нагляду.
З метою підвищення рівня інформаційної обізнаності суб'єктів господарювання та споживачів нехарчової продукції на сайті управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області постійно розміщуються матеріали щодо актуальних питань у сфері державного ринкового нагляду.
Фахівці управління захисту споживачів нагадують, що державний ринковий нагляд проводиться з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також для попередження виникнення загроз суспільним інтересам.
Суб'єкти господарювання зобов’язані надавати на запит органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати:
1) суб’єкта господарювання, який поставив їм продукцію;
2) суб’єкта господарювання, якому вони поставили продукцію.
Суб'єкти господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції зобов'язані співпрацювати між собою з метою приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.
У разі, якщо виробник продукції не може бути ідентифікований органом ринкового нагляду, особою, що ввела таку продукцію в обіг, вважається кожен суб'єкт господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції, який протягом строку проведення перевірки не надав документацію, що дає змогу встановити найменування та місцезнаходження виробника або особи постачальника.