12 грудня у Волинській ОДА відбулась онлайн-нарада під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Вислцького та за участю Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука щодо питань виконання заходів щодо недопущення поширення сказу та африканської чуми свиней в частині регулювання чисельності поголів’я хижих хутрових м’ясоїдних тварин та диких кабанів та проведення пероральної вакцинації хижих, хутрових м’ясоїдних тварин на територіях областей, на яких не ведуться бойові дії.
У нараді також взяли участь заступник голови Волинської ОВА Олександр Троханенко, фахівці та керівник Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Володимир Коваль, а також представники Держлісагентства.
Учасники обговорили питання регуляції чисельності хижих м'ясоїдних тварин та диких кабанів, проведення пероральної вакцинації проти сказу, а також протидії поширенню африканської чуми свиней, а також питання санітарного відстрілу диких тварин в регіонах, боротьбу з несанкціонованою торгівлею та необхідність посилення співпраці з правоохоронними органами.
Станом на 11.12.2024 р. у Волинській області зареєстровано 33 неблагополучні пункти щодо сказу, де захворіло 37 тварин (коти – 16, лисиці – 8, собаки – 11, ВРХ - 2). Всього неблагополучних пунктів по районах: Володимирський – 13, Луцький район – 11, Ковельський район – 4, Камінь – Каширський - 5.
Станом на 01.12.2024 року проти сказу вакциновано котів – 67727 гол., собак – 82176 гол., інших тварин – 643 гол.
Крім того, в області цьогоріч проведено дві кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Усього розповсюджено 751 500 доз вакцини. Добуто 270 щелеп та 16 проб сироваток крові від лисиць для проведення досліджень. Нині проводяться заходи з добуття і відбору зразків від лисиць. Станом на сьогодні, добуто 80 щелеп та 64 проб сироваток крові.
У ході нараді було наголошено, що завдяки спільній роботі обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, лісомисливських підприємств та профільних служб упродовж року вдалось суттєво поліпшити епізоотичну ситуацію в країні. Втричі зросла кількість оброблених територій та доз вакцин, розкладених вручну для боротьби зі сказом на місцях.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України акцентував, що поліпшення епізоотичної ситуації безпосередньо впливає на обсяги експорту української агропродукції, яка нині становить 50% від усього експорту країни. За його словами, позитивна динаміка сприятиме розширенню торгівлі з країнами ЄС та світу, а отже, і наповненню дербюджету. А спільна робота на всіх рівнях є важливою умовою забезпечення епізоотичної безпеки та розвитку аграрного сектору України.