8 серпня 2024 року за підтримки Держпродспоживслужби та швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) відбувся обласний семінар «Програма контролю сирого молока в Україні та стан її впровадження в Київській області».
Метою семінару було підвищення рівня обізнаності фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби, операторів ринку молока та молочних продуктів (представників господарств з виробництва молока, пунктів заготівлі молока, молокопереробних потужностей) щодо законодавчих вимог до якості та безпечності сирого молока.
З вітальним словом виступив Ігор Лоцкін, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби. Він наголосив, що «Молочний компонент» швейцарсько-української програми QFTP є одним із найуспішніших проектів міжнародної допомоги, який реалізується в Україні із залученням Держпродспоживслужби. Завдяки злагодженій роботі експертів QFTP, фахівців Держпродспоживслужби та операторів ринку вдалось запровадити Програму контролю сирого молока - національну програму, що еквівалентна тим, які діють у Європейськму Союзі. Це вдалось завдяки формуванню нормативно-правової бази, навчанню фахівців Держпродспоживслужби та підсиленню матеріально-технічної бази лабораторій та тренінгів для операторів ринку, впровадженню програмного забезпечення "Молочний модуль", налагодженню комунікації між усіма учасниками програми.
Під час семінару були розглянуті такі теми:
“Ми раді підтримати ініціативи Головного управління Дежрпродспоживслужби в Київській області у розгортанні Програми контролю сирого молока. Минулоріч у межах швейцарсько-української програми QFTP було надано лабораторне обладнання для дослідження зразків молока, регулярно проводяться навчання інспекторів та заходи з підвищення рівня обізнаності, а зареєстровані господарства з виробництва молока мали можливість отримати за підтримки Швейцарії гуманітарну допомогу у вигляді засобів гігієни. Важливо зберегти потенціал молочного сектора області та задля розвитку торгівлі, зокрема на зовнішньому ринку та відповідно до вимог Європейського Союзу”, - зазначила Ірина Висоцька, координаторка компонента «Молочний сектор» QFTP.
Захід проходив у гібридному форматі, що дало змогу залучити широку аудиторію – всього 92 учасника взяли участь у семінарі. Вся актуальна інформація щодо програми контролю сирого молока доступна в окремому розділі на вебпорталі Держпродспоживслужби за посиланням.
Під час заходу учасники обговорили стан імплементації програми контролю сирого молока в Київській області. Представники державного та приватного секторів домовилися про співпрацю задля вирішення проблемних питань, які виникають під час запровадження програми контролю сирого молока в області.