Дніпропетровщина: безпечність водопостачання Нікопольського району - на постійному контролі

опубліковано 11 червня 2025 року о 11:33

Питання забезпечення населення Нікопольського району якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою постійно перебуває на контролі фахівців відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нікопольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Попри постійні обстріли територій Нікопольського району та складні умови роботи в часи війни, Нікопольським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби проводиться активна співпраця з органами місцевого самоврядування, керівниками комунальних підприємств водопостачання в напрямку контролю за  дотриманням чинного законодавства у сфері питного водопостачання. Адже саме Нікопольський район один із тих регіонів, який зазнав негативних наслідків після знищення Каховської ГЕС та зникнення Каховського водосховища – населення району тривалий час залишалося без централізованого питного водопостачання.

На сьогодні забезпечено централізованим питним водопостачанням майже всі територіальні громади Нікопольського району, дві громади – ще залишаються без централізованого питного водопостачання. У тих населених пунктах, де відсутнє централізоване водопостачання, продовжують працювати 24 станції очищення води, джерелами якої є 2 громадські колодязі та 20 свердловин, що дозволяє забезпечити населення питною водою належної якості.

З травня поточного року з метою визначення стану забезпечення питним водопостачанням населення Нікопольського району головними спеціалістами відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нікопольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Тетяною КОСЯК та Інною ТЕСЛЕНКО розпочато проведення моніторингу (збору інформації)  на об’єктах централізованого та нецентралізованого водопостачання Нікопольського району. Так, проведено моніторинг у комунальному підприємстві «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства Марганецької міської ради», яке забезпечує централізованим водопостачанням населення, комунально-побутові об’єкти і промислові підприємства Марганецької міської об’єднаної територіальної громади.

Під час проведення моніторингу встановлено, що одними з основних невирішених питань на підприємстві залишається проведення виробничого лабораторного контролю якості та безпечності питної води відповідно до вимог ДСанПiН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», ДСанПіН «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру», затверджених наказом МОЗ України від 22.04.2022 № 683, та розроблення технологічних регламентів з робочою програмою виробничого контролю якості питної води, що передбачено Порядком розроблення підприємствами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення технологічних регламентів, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 12.04.2024 № 309.

У ході моніторингу спеціалістами Нікопольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надано консультативно-методичну допомогу в напрямку забезпечення населення питною водою гарантованої якості та визначення першочергових заходів щодо покращення стану об’єктів водопостачання. Про проблемні питання та вжиття відповідних заходів поінформовано органи місцевого самоврядування.

Крім цього, ініційовано та взято участь у 3 засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС, на яких розглянуто питання забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. За результатами проведення таких засідань протокольними рішеннями затверджено відповідні заходи та надано доручення керівникам комунальних підприємств водопостачання, спеціалізованим службам та організаціям.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux