Уміння надавати першу долікарську допомогу напряму пов’язано з поняттям збереження життя, особливо в реаліях сьогодення – умовах повномасштабної війни. Ризики бути пораненим або рятівником стали високими, тому знання алгоритму надання першої домедичної невідкладної допомоги – критична необхідність кожного.
Для повноцінного опановування навичок суто теоретичних знань недостатньо. Тому, за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та підтримки Чернігівської міської профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, на виконання Плану проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах та організаціях, 15 квітня відбувся тренінг з надання першої домедичної допомоги.
Тренінг пройшов на високому професійному рівні. Учасники отримали теоретичні знання та практичні навички, які є необхідними для кожного, як у воєнний, так і у мирний час. Зокрема, дізналися, як діяти під час повітряної тривоги, обстрілах, руйнації будівель, дорожно-транспортних пригодах, в інших надзвичайних ситуаціях. Крім цього, детально ознайомилися з видами поранення, травм.
Після теоретичного вивчення необхідних алгоритмів поведінки при різних травмах та пораненнях, вчилися практично застосовувати набуті навички. Відпрацювали різні способи надання першої домедичної допомоги, використовуючи конкретні засоби та інструменти для цього (кровоспинний турнікет (САТ), тугу пов'язку, стерильний бинт, перев’язувальний бинт із гемостатиком, ізраїльський бандаж).
Знання надання першої домедичної допомоги має знати кожен, адже правильно надана перша медична допомога збільшує шанси на порятунок.