Держпродспоживслужба впроваджує кращі практики внутрішнього контролю з урахуванням визнаних європейських стандартів
опубліковано 18 жовтня 2024 року о 09:55

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін взяв участь у конференції на тему: «Державний внутрішній фінансовий контроль: перспективи на майбутнє», що проведена Міністерством фінансів України за сприяння міжнародних партнерів.

Зобов’язання України щодо розвитку надійних систем внутрішнього контролю визначено Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Питання підвищення ефективності внутрішнього контролю в державних органах, зокрема посилення управлінської підзвітності на всіх рівнях державного сектору охоплюються Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки та планом заходів з її реалізації, схваленими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1805-р.

Водночас питання внутрішнього контролю є предметом постійної уваги зі сторони міжнародних експертних оціночних місій (SIGMA, PEFA, експертів Єврокомісії в межах Пакета розширення Європейського Союзу), які оцінюють прогрес реформ у відповідній сфері державного управління у межах переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу. За результатами проведених у 2023 році оцінок Європейською комісією у звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року та Програмою SIGMA у Моніторинговому звіті «Державне управління в Україні» (грудень 2023 року) відзначено про досягнення прогресу в сфері державного внутрішнього фінансового контролю, зокрема у створенні та функціонуванні необхідної правової та операційної бази внутрішнього контролю.

Сергій Захарін розказав колегам, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука в державному органі вживаються заходи із суттєвої модернізації системи внутрішнього контролю, у тому числі внутрішнього фінансового контролю. Розроблено пропозиції про делегування повноважень у рамках управлінської підзвітності та управління ризиками. Регулярно виконуються заходи, спрямовані на підтримку ефективності виконання всіма працівниками своїх службових обов'язків при здійсненні закріплених управлінських повноважень і процедур.

Ця робота ґрунтується, зокрема, на вимогах Основних засад здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1062. Зокрема, щотижнево проводяться наради (сесії) з питань внутрішнього контролю та виконавської дисципліни, під час яких на основі об’єктивних критеріїв ретельно обговорюється актуальна проблематика виконання вимог нормативно-правових актів, доручень керівництва, надання повних і своєчасних відповідей на звернення громадян тощо.

Керівництво Держпродспоживслужби приділяє особливу увагу підтримці високої прозорості та відкритості. Здійснюються системні та відповідальні заходи, спрямовані на підтримку високої прозорості та відкритості державного органу, забезпечення реального громадського контролю за його діяльністю, утвердженню передбачених законом засад і цінностей під час виконання управлінських процесів.

«Розвиток внутрішнього контролю в роботі органів державної влади є однією з важливих умов для вступу України до Європейського Союзу. Потребують посиленої уваги питання впровадження у практичну роботу визначених нормативно-методологічних засад, а також подальше удосконалення відповідних управлінських алгоритмів. При цьому Держпродспоживслужба продовжує опрацювання кращих практик внутрішнього контролю з урахуванням визнаних європейських стандартів. На мій погляд, одним із дієвих чинників підтримки високої якості внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту є максимальна цифровізація управлінських процесів. Цифровізація управлінських процесів на державній службі виступає як інструмент, що допомагає в режимі реального часу здійснювати моніторинг ефективності використання наявних ресурсів, і на цій основі - формувати обгрунтовані управлінські рішення. Наразі реалізується кілька важливих проєктів, у тому числі з впровадження окремих механізмів електронного документообігу та електронного звітування у роботі підвідомчих установ», – зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux