Держпродспоживслужба та Державний торговельно-економічний університет обговорили перспективи цифровізації сфер торгівлі та захисту прав споживачів
опубліковано 21 лютого 2025 року о 09:00

Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін відвідав Кіберполігон Державного торговельно-економічного університету, де поспілкувався із науково-педагогічними працівниками, а також ознайомився з матеріально-технічною базою та станом науково-лабораторного обладнання.

Ключова тема заходу: поглиблення співробітництва у сфері підготовки ІТ-фахівців, а також обговорення перспектив цифровізації сфер торгівлі та захисту прав споживачів.

Сергій Захарін зазначив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука нині розробляються комплексні рішення, спрямовані на оптимізацію інформаційної інфраструктури служби. Продовжується робота з розробки нормативно-правових актів для запуску Єдиного порталу Держпродспоживслужби та платформи eFood, які об’єднають функціонал різних інформаційно-комунікаційних систем (у тому числі публічних реєстрів). Окрім того, проводиться робота для модернізації наявних інформаційно-комунікаційних ресурсів. Водночас, залишається актуальним питання організації своєчасної та адекватної протидії кібератакам.

Ректор університету Анатолій Мазаракі показав сучасний Кіберполігон, який використовується під час підготовки ІТ-фахівців (у тому числі за напрямами: комп’ютерна інженерія, публічні реєстри, кіберзахист, обробка даних та аналітика тощо). За допомогою сучасного апаратного та програмного забезпечення здобувачі освіти опановують сучасні алгоритми ІТ-моделювання, а також протидії кіберзагрозам та кібератакам. Одним із факторів лідерства університету є високий рівень уваги до підготовки якісних кадрів та здійснення просвітницьких заходів, зокрема у сфері організації торгівлі та захисту прав споживачів.

Перша проректорка університету Наталія Притульська розповіла про передові навчальні технології, що використовуються в освітньому процесі. Зокрема, освітні програми передбачають опанування навичок розгортання ІТ-інфраструктури на базі торговельних підприємств, в закладах готельного та ресторанного господарства, в установах державного сектору. Студенти регулярно вивчають не лише теорію, а й чинні нормативно-правові акти, методичну документацію, технічні регламенти тощо, а також обов’язково закріплюють отримані знання під час проходження практики.

Під час робочої зустрічі обговорювалися перспективні механізми організації проходження практики кращими студентами університету в системі Держпродспоживслужби.

«Державний торговельно-економічний університет демонструє лідерство за багатьма показниками підготовки сучасних фахівців. Мені як члену Наглядової ради університету дуже приємно, що освітній процес здійснюється високопрофесійним складом викладачів із використанням сучасних освітніх технологій, на основі сучасного апаратного та програмного забезпечення. Здобувачі освіти мають можливості вивчати кращі технологічні рішення, і не лише вивчати, а й опановувати їх під час практичних занять у численних лабораторіях. Ми готові розказати про конкретні кейси, з якими стикаються наші фахівці в процесі практичної роботи із захисту наших інформаційних мереж та протидії кібервійні. Ми обговорили перспективи цифровізації сфер торгівлі та захисту прав споживачів – зокрема, в частині розвитку систем єПокупець, єТютюн, єРослинництво, єРиба та інших. Я переконаний, що співробітництво Держпродспоживслужби та Державного торговельно-економічного університету буде ефективним», – зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux