Держпродспоживслужба підтримує розвиток закладів позашкільної освіти екологічного спрямування
опубліковано 21 березня 2024 року о 09:00

Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін відвідав Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, в якому взяв участь у заходах, спрямованих на популяризацію біологічної освіти.

Так, на майданчиках університету проведено виставки Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, які спрямовані на популяризацію знань про тваринний та рослинний світи. Учасники виставки – школярі, які мріють про здобуття вищої природничої, ветеринарної, біологічної й екологічної освіти.

Також в університеті проведено традиційне дитяче свято «У світі птахів», учасниками якого стали 178 школярів. Програма заходів включала, зокрема, облаштування «живого кутка», декілька конкурсів, виставку малюнків тощо.

Окрім того, в університеті облаштовано та відкрито сучасні лабораторії, в яких встановлено сучасне біологічне та хімічне обладнання.

Сергій Захарін повідомив, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів останнім часом значно активізувала роботу із закладами освіти. Мета – надати випускникам актуальну та достовірну інформацію про роботу Держпродспоживслужби та її територіальних органів, а також про стан біологічної безпеки у державі. Організовуються навчальні екскурсії до лабораторій, проводяться відкриті лекції і круглі столи, виконуються спільні інноваційні проєкти. Кращі випускники запрошуються на роботу до підприємств, установ і організацій системи Держпродспоживслужби.

Сергій Захарін високо оцінив результати роботи закладів позашкільної освіти області, оскільки ця робота дозволяє проводити якісну профорієнтаційну роботу, а також поширювати знання про навколишній світ, правила піклування про тварин, вирощування і захист рослин, охорону природи, безпечність харчових продуктів.

Ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка доктор педагогічних наук, професор Марина Гриньова повідомила, що одним із факторів успіху модернізації освітньої діяльності є високий рівень уваги до підготовки якісних кадрів та здійснення просвітницьких заходів. Студенти регулярно вивчають нормативно-правову та методичну документацію з питань підтримки біологічної безпеки, еколого-природоохоронної роботи, організації шкільного харчування, а також закріплюють отримані знання під час проходження практики.

«Дуже важливо, що актуальні знання про біологічну безпеку, екологічну політику, інструменти забезпечення якості харчових продуктів, реформу шкільного харчування поширюються не тільки серед студентів університетів, а і серед школярів. Якщо школярі свідомо обирають майбутню професію – це є запорукою їхнього вмотивованого навчання на вищих рівнях освіти. Я поспілкувався із вихованцями обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, майже всі хочуть здобувати біологічну освіти - стати вчителями біології, ветеринарами, агрономами, екологами. Ми підтримуємо розвиток закладів позашкільної освіти екологічного спрямування, оскільки вони виховують майбутніх професіоналів, що будуть зміцнювати систему безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини, фітосанітарної безпеки, а також здійснювати підтримку санітарно-ветеринарного, фітосанітарного та епідеміологічного благополуччя. Хочу додати, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у межах своєї компетенції виконує величезну роботу, спрямовану на забезпечення підтримки високої якості та культури шкільного харчування. Зокрема, територіальними органами постійно проводяться робочі зустрічі і навчальні семінари, на яких керівники закладів освіти та працівники харчоблоків можуть отримати актуальну інформацію та відповіді на практичні запитання. Регулярно здійснюються робочі зустрічі з представниками батьківських організацій. На мій погляд, дуже важливо розказати про реформу саме школярам, оскільки вони є безпосередніми учасниками тих змін, які впроваджуються», - зазначив Сергій Захарін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux