Держпродспоживслужба підтримує ініціативи про популяризацію кращих крафтових технологій
опубліковано 14 листопада 2024 року о 10:55

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін долучився до Першого Форуму крафтового виробництва в Україні, який проведено на майданчиках Миколаївського національного аграрного університету.

Учасники заходу: фермери, керівники та працівники компаній у сфері органічного та ремісничого виробництва, підприємств з виготовлення спеціалізованого обладнання, представники органів державної влади та управління, науковці, освітяни, експерти міжнародних організацій.

Під час панельних дискусій розглядалися питання про методи та інструменти державної підтримки крафтового та органічного виробництва, впровадження сучасних підходів до контролю безпечності та окремих показників якості крафтових продуктів, пільгове кредитування домашнього (дрібного) аграрного виробництва, удосконалення економічних механізмів функціонування фермерського господарства, розвиток інфраструктури підтримки та консультування крафтового виробництва.

Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука вживаються суттєві управлінські заходи, спрямовані на унормування окремих дискусійних питань, що виникають під час реалізації харчових продуктів. Зокрема, нині вживаються заходи для розробки нормативно-правових актів для запуску Єдиного порталу Держпродспоживслужби та платформи eFood, які об’єднають функціонал різних інформаційних систем. Здійснюється робота з удосконалення системи електронної ідентифікації тварин (сільськогосподарських та домашніх), а також впровадження цифрових технологій у сфері простежуваності харчових продуктів. Окрім того, Держпродспоживслужба проводить величезну роботу, спрямовану на відкриття нових ринків.

Ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін розповів про новітні наукові розробки, які можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі у галузі цифровізації сфери безпечності харчових продуктів), наголосив на високій зацікавленості у співробітництві з Держпродспоживслужбою та її територіальними органами, а також запевнив про готовність до реалізації спільних проєктів у сфері контролю за безпечністю харчових продуктів.

«Ми щиро вітаємо ініціативу Миколаївського національного аграрного університету – одного із флагманів у галузі підготовки фахівців у сфері харчових технологій – щодо проведення Першого Форуму крафтового виробництва. Безсумнівно, кращі українські традиції, у тому числі в частині виробництва харчових продуктів найвищої якості, слід популяризувати і зберігати. Не секрет, що українська харчова продукція користується високим попитом, в першу чергу через високу якість і доступність. Наша країна заслужено славиться своїми крафтовими традиціями. Водночас зрозуміло, що технології, які застосовуються у крафтовому виробництві, мають гарантувати високу якість кінцевого продукту. Ми також готові підтримувати ініціативи про популяризацію кращих крафтових технологій, під час застосування яких гарантується висока якість кінцевого продукту. На Форумі учасники презентували свої здобутки, які є оригінальними і вражаючими з точки зору організації технологічного процесу. Водночас дуже приємно, що новітні технології розробляють та впроваджують українські фахівці, які отримали міцні знання у вітчизняних профільних закладах освіти», - зазначив Сергій Захарін.

Нагадуємо, що виробники ремісничих харчових продуктів та операторів малих потужностей можуть застосовувати «спрощений підхід» до харчового законодавства. Зокрема, на таких виробників не поширюється обов’язок отримання експлуатаційного дозволу, а внесення інформації до державного реєстру потужностей операторів ринку здійснюється за декларативним принципом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux