Держпродспоживслужба оперативно опрацьовує заявки ветеринарних закладів на авторизацію у Реєстрі домашніх тварин
опубліковано 10 грудня 2024 року о 11:01

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик разом із заступником начальника відділу здоров'я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Михайлом Туяховим та радником Міністра цифрової трансформації Артемом Михайлюком відповіли на найбільш поширені питання ветеринарних лікарів про Єдиний державний реєстр домашніх тварин під час панельної дискусії цьогорічної Міжнародної ветеринарної конференції під егідою Всеукраїнської гільдії ветеринарів, що відбулась 6-8 грудня. У своєму виступі заступник Міністра підбив підсумки другого тижня кампанії з авторизації ветеринарних лікарів у Реєстрі домашніх тварин. 

“Від імені Міністерства аграрної політики хочу подякувати усім ветеринарним закладам та лікарям ветеринарної медицини, які активно долучились до авторизації та поширення інформації про Реєстр домашніх тварин. Кампанія з авторизації ветеринарних лікарів триває. Реєстр — це лише початок змін у сфері ветеринарної медицини. На запит ветеринарних лікарів Міністерство аграрної політики напрацьовує законодавчі зміни, що полегшать та нададуть відчутні переваги у вашій роботі. Основна задача на зараз — найближчим часом залучити до роботи з Реєстром усіх ветеринарних лікарів, які планують першими в Україні реєструвати домашніх тварин. Старт кампанії з реєстрації залежить саме від готовності ветеринарних закладів — ми зі свого боку готові. Успіх залежить від нашої синергії і співпраці”, — наголосив Денис Башлик. 

У свою чергу, під час дискусії заступник начальника відділу здоров'я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Михайло Туяхов підкреслив, що команда Держпродспоживслужби оперативно опрацьовує заявки ветеринарних закладів на авторизацію: отримати рішення про прийняття чи відхилення заявки можна за декілька робочих днів, максимальний строк — 10 робочих днів з моменту подачі заявки. 

«Якщо Ви, як ліцензований ветеринарний заклад отримали від Держпродспоживслужби рішення про відхилення заявки, це не означає, що ви не можете авторизуватись у Реєстрі домашніх тварин. Перегляньте електронну пошту та ознайомтесь із причиною відмови. Найпоширеніша причина — не співпадіння адреси місця провадження виду господарської діяльності з ветеринарної практики у заяві та документах, що додавались для отримання ліцензії і фактичної адреси ветеринарного закладу. Це можна вирішити, шляхом подачі відповідної декларації через портал Дія та підготувати відповідне повідомлення до Держпродспоживслужби.  Також ви можете звернутись за допомогою до технічної підтримки Реєстру домашніх тварин. Не втрачайте можливість одними з перших в Україні надавати послугу з реєстрації домашніх тварин у Реєстрі!” — закликав Михайло Туяхов. 

Радник Міністра цифрової трансформації Артем Михайлюк зазначив, що команда Реєстру домашніх тварин фіналізує інтеграцію Реєстру з чотирма ветеринарними інформаційними системами, що дозволить ветеринарним лікарям приватної практики реєструвати тварин, не виходячи з вікна звичної програми. 

“Наразі на фінальному етапі інтеграції з Реєстром перебувають інформаційні системи Jet.Vet, ENOTE, Animal-ID.net та Bubibo. Якщо ваша ветеринарна клініка користується однією з цих систем у повсякденній роботі, ви зможете реєструвати тварин у Реєстрі прямо у цій системі. При цьому за появу цієї функції з вас не стягуватимуть оплату понад ваш тарифний план. Державні ветеринарні лікарі зможуть реєструвати тварин через державний інтерфейс Реєстру”, — зазначив Артем Михайлюк. 

Своїм досвідом авторизації та реєстрації домашніх тварин під час пілотного запуску Реєстру домашніх тварин також поділились головний лікар Gostomel Shelter та ветлікарні "Мрія” Оксана Кирусенко та помічник керівника та підтримка медичного блоку Gostomel Shelter, ІТ-фахівець Віталій Голіков. За словами фахівців, на реєстрацію однієї тварини у Реєстрі під час пілоту було потрібно орієнтовно 10 хвилин. 

“За відгуками колег, які брали участь у пілотному проєкті, на перші кілька реєстрацій тварин знадобилось до 20 хвилин часу. Однак щойно ви розбірались у послідовності дій — більше 10 хвилин на тварину це не забиратиме. Тому я рекомендую колегам з ветеринарних закладів ставати Агентами з реєстрації домашніх тварин та готуватись до надання послуги нашим чотирилапим відвідувачам”, — підкреслив Віталій Голіков. 

Нагадаємо, перший етап запуску Реєстру домашніх тварин — авторизація ветеринарних лікарів — розпочався 25 листопада. Другий етап запуску — кампанія з реєстрації домашніх тварин — запланований на початок 2025 року. Детально про авторизацію ветеринарних лікарів у Єдиному державному реєстрі домашніх тварин можна дізнатись на Порталі для ветеринарних лікарів

Контакти технічної підтримки Реєстру домашніх тварин можна знайти тут

Безкоштовні онлайн-вебінари для ветеринарних лікарів щодо авторизації у Реєстрі та реєстрації домашніх тварин відбудуться 11 та 13 грудня. Зареєструватись можна тут. 

Також запрошуємо у спільноту Реєстру домашніх тварин у Вайбер: https://bit.ly/3V9ffJv.

Довідково. Єдиний державний реєстр домашніх тварин розроблений Офісом ефективного регулювання BRDO за фінансової підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві із Фондом Східна Європа у рамках програми «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС» та Інститутом аналітики та адвокації. Розвиток реєстру та інформаційна кампанія здійснюються за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux