Перший семінар, що відбувся на базі Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, був присвячений трихінельозу (Trichinellosis) та сибірці (Anthrax), їх діагностиці та ветеринарно-санітарним заходам.
Кожний ветеринар скаже, що одне з головних правил для попередження зараження зооантропонозами (хворобами, що є загальними для тварин та людей), – це купувати м’ясо та м’ясопродукти тільки на спеціалізованих ринках і в магазинах, де вони пройшли ветеринарний контроль, який підтверджує їх якість та безпеку. Якість самого ветеринарного контролю (комплексу санітарно-гігієнічних досліджень продуктів тваринництва, експертизи продуктів та надання обґрунтованого висновку про їх санітарний стан) залежить від практики, знань та професіоналізму, які ніколи не пізно розвивати та вдосконалювати.
Саме з цією метою в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби зібрали фахівців державних лабораторій ветсанекспертизи ринків Одеси та області. Завідувач паразитологічним відділом з іхтіопатологією Олексій Нєдов та завідувачка бактеріологічним відділом Світлана Колосовська докладно та ілюстративно доповіли про етіологію, ланцюги зараження, клінічні форми трихінельозу та сибірки, нагадали про алгоритм дій під час діагностики, а також про ветеринарно-санітарні заходи при підозрі на сибірку в умовах держлабораторій ринків (з боку спеціалістів лабораторії та адміністрації ринку).
Однак, більшу зацікавленість викликали практичні техніки з підготовки матеріалу для дослідження на трихінельоз (трихінелоскопія свинячої туші), а також дослідження на сибірку за допомогою мікроскопії мазків з вихідного умовно патологічного матеріалу за кількома методами.
Директор Одеської регіональної Державної лабораторії Держпродспоживслужби Сергій Онищенко зауважив, що семінар організований для забезпечення професійної компетентності спеціалістів лабораторій. Це, з одного боку, навчання, з іншого – певна перевірка знань та навичок співробітників. На запитання Онищенка, чи може проводити такі семінари онлайн, пролунала одностайна відповідь: краще зустрічатися і практикуватися офлайн.
А взагалі-то – треба активно розвивати взаємодію державних ветлабораторій ринків із Одеською регіональною державною лабораторією, і не тільки тому, що у останньої краща база для лабораторних досліджень (випробувань), яка постійно оновлюється, а ще й тому, що працює коло однодумців, єдина команда у складі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, яка не один рік демонструє плідні результати роботи, забезпечуючи продовольчу безпеку України.