Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав Головне управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області, де провів нараду з ключових питань діяльності, а також взяв участь у церемонії нагородження кращих співробітників з нагоди Дня працівників сільського господарства.
Серед питань, що розглядалися: стан розвитку мережі організацій ветеринарної медицини, дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, проведення ІТ-аудиту, підтримка нормальної роботи лабораторних установ, проведення щорічного оцінювання державних службовців, взаємодія з науковими установами та закладами вищої освіти, використання матеріальних та нематеріальних форм стимулювання співробітників до сумлінної праці та ін.
Сергій Захарін нагадав, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука нині розробляються моделі оптимізації базису цифровізації всіх ключових управлінських процесів. Продовжується робота з розробки нормативно-правових актів для запуску Єдиного порталу Держпродспоживслужби та платформи eFood, які об’єднають функціонал різних інформаційних систем. Вживаються необхідні управлінські заходи для удосконалення системи електронної ідентифікації тварин (сільськогосподарських та домашніх). Профільні фахівці розробляють інформаційні продукти, що мають забезпечити комфортні умови для сумлінного бізнесу, який зможе оперативно і без оформлення маси дозвільних паперових документів легально експортувати свою продукцію за кордон.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Сергій Рекун розказав про конкретні здобутки роботи різних структурних підрозділів, у тому числі в частині фітосанітарного супроводження українського аграрного експорту, а також щодо дотримання вимог нормативних документів у сфері якості питної води.
"Україна - потужна аграрна країна, і ми пишаємося цим. Україна має 25% світових чорноземів, використовуємо в сільському господарстві та переробці передові технології, маємо розвинуту агропродовольчу інфраструктуру. Дуже важливо, що ми експортуємо аграрну продукцію до багатьох країн світу, роблячи достойний внесок у підтримку глобальної продовольчої безпеки. Водночас нам потрібно уважно аналізувати ситуацію, у тому числі стан епізоотичного, фітосанітарного та санітарно-епідеміологічного благополуччя. Ті виклики, які ми переживаємо – не переживала жодна країна світу. У Миколаївській області досить напружена ситуація із забезпеченням питною водою, і на нашу службу лягає велика відповідальність у сфері реалізації відповідних заходів державного впливу. В Головному управлінні є цікаві напрацювання в питаннях фітосанітарного супроводження українського аграрного експорту, а також щодо дотримання вимог нормативних документів у сфері якості питної води. В цьому контексті можна стверджувати, що Держпродспоживслужба Миколаївщини апробує передові управлінські технології. В цілому ветеринарно-санітарний, фітосанітарний та санітарно-епідеміологічний стан в регіоні контрольований. Одним із чинників високої результативності роботи є злагоджена співпраця з іншими органами влади на місцевому рівні, з депутатським корпусом, з обласною військовою адміністрацією», - зазначив Сергій Захарін.