Відповідно до пункту 36 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Держпродспоживслужбою посилено державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти, закладах громадського харчування, фізичної культури та спорту, на ринках, у закладах, що надають послуги з розміщення, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.
Здійснюються заходи щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину, а саме щодо дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції, здійснення визначених заходів дезінфекції тощо (із залученням засобів масової інформації для висвітлення процесу та результатів).
Так, за період з 21.06.2021 по 27.06.2021 фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби здійснено 19232 заходів нагляду, порушення встановлено на 1704 об’єктах (8,8 %), тобто на кожному одинадцятому перевіреному об’єкті. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 2133 приписи (пропозицій), складено 378 протоколів, у 507 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 174 випадках поінформовано органи Національної поліції.
У тому числі перевірено:
7936 об'єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення щодо недотримання суб’єктами господпрювання протиепідемічних заходів встановлено на 838 об'єктах (11%), тобто на кожному дев’ятому перевіреному об’єкті. За недотримання вимог протиепідемічних заходів надано 897 приписів (рекомендацій), складено 188 протоколів про адміністративне порушення, у 216 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 69 випадках поінформовано органи Національної поліції;
4891 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами, порушення встановлено на 452 (9 %) об’єктах, тобто майже на кожному десятому перевіреному об’єкті. За результатами перевірок складено 65 протоколів, надано 553 приписи (рекомендації), у 129 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 56 випадках поінформовано правоохоронні органи;
2366 закладів громадського харчування, із них у 199 (8,4 %) об’єктах встановлено порушення дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, тобто майже на кожному одинадцятому перевіреному закладі, надано 255 приписів (рекомендацій), складено 34 протоколи, у 93 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 32 випадках поінформовано органи Національної поліції;
572 перукарні та салонів краси, на 45 (8 %) обʼєктах встановлено порушення санітарних вимог, тобто на кожному дванадцятому об’єкті. До порушників застосовувались відповідні заходи, зокрема надано 49 приписів (рекомендацій), складено 14 протоколів, у 9 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади;
3076 інших об’єктів нагляду (агропромислові ринки, аптеки, ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водозабезпечення, транспорт тощо), на 327 об’єктах встановлено порушення (10,6 %), тобто майже на кожному дев’ятому об’єкті. Застосовано заходів: надано 333 приписів (рекомендацій), складено 81 протокол, у 53 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 17 випадках поінформовано органи Національної поліції.
331 дошкільний заклад освіти, порушення встановлено у 28 закладах (8,5 %); за результатами обстежень складено 15 протоколів, надано 43 приписи (пропозиції), у 5 випадках поінформовано органи місцевої влади;
55 закладів загальної середньої освіти, порушення встановлено в 12 закладах (22 %), за результатами порушень складено 14 протоколів, надано 2 приписи (пропозиції), в 2 випадках поінформовано органи місцевої влади;
1 професійно-технічних училищ (ПТУ) та 4 гуртожитки, за результатами перевірок порушень складено один протокол та припис.
З метою вирішення нагальних питань у період карантину фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь у 60 засіданнях регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наданням відповідних дієвих пропозицій.
В регіонах розроблено комунікаційні плани щодо проведення інформаційної кампанії серед населення через ЗМІ, соціальні мережі та інші канали комунікації, спрямованої на недопущення поширення COVID-19. Регулярно оновлюються та поширюються звернення до населення області.
З метою інформування населення щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, Держпродспоживслужбою за зазначений період проведено 191 захід з інформування населення (телебачення, соціальні мережі та інтернет-видання, засоби масової інформації) та здійснено 9101 інформаційно-просвітницьких заходів (роз’яснення, бесіди, листівки тощо).
Інформація щодо заходів, які здійснюються Держпродспоживслужбою з даного питання, щотижнево оприлюднюється на її офіційному вебсайті та на сайтах територіальних органів.