Держпродспоживслужба продовжує здійснювати заходи щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину
опубліковано 29 червня 2021 року о 15:08

На даний час на всій території України встановлений «зелений» рівень епідемічної небезпеки, переглянуто підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення.

В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

Відповідно до пункту 36 постанови Кабінету Міністрів України  від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Держпродспоживслужбою посилено державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти, закладах громадського харчування, фізичної культури та спорту, на ринках, у закладах, що надають послуги з розміщення, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.  

Здійснюються заходи щодо дотримання суб’єктами  господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину, а саме щодо дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції, здійснення визначених заходів дезінфекції тощо (із залученням засобів масової інформації для висвітлення процесу та результатів).

Так, за період з 21.06.2021 по 27.06.2021 фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби здійснено 19232 заходів нагляду, порушення встановлено на 1704 об’єктах (8,8 %), тобто  на  кожному одинадцятому перевіреному об’єкті. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 2133 приписи (пропозицій), складено 378 протоколів,  у 507 випадках  щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 174 випадках поінформовано органи Національної поліції.

У тому числі перевірено:

7936 об'єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення щодо недотримання суб’єктами господпрювання протиепідемічних заходів встановлено на 838 об'єктах (11%), тобто на кожному дев’ятому перевіреному об’єкті. За недотримання вимог протиепідемічних заходів надано 897 приписів (рекомендацій), складено 188 протоколів про адміністративне порушення, у 216 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 69 випадках поінформовано органи Національної поліції;

4891  об'єктів  торгівлі непродовольчими товарами,  порушення встановлено на  452 (9 %) об’єктах, тобто майже на кожному десятому перевіреному об’єкті. За результатами перевірок складено 65 протоколів, надано 553 приписи (рекомендації),  у 129  випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 56 випадках поінформовано правоохоронні органи;

2366 закладів громадського харчування, із них у 199 (8,4 %) об’єктах встановлено  порушення дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, тобто майже на кожному одинадцятому перевіреному закладі, надано 255  приписів (рекомендацій), складено 34 протоколи, у 93  випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 32 випадках поінформовано органи Національної поліції;

572 перукарні та салонів краси, на 45 (8 %) обʼєктах встановлено порушення санітарних вимог, тобто на кожному дванадцятому об’єкті. До порушників застосовувались відповідні заходи, зокрема надано 49 приписів (рекомендацій), складено 14 протоколів, у 9 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади;

3076 інших об’єктів нагляду (агропромислові ринки, аптеки, ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водозабезпечення, транспорт тощо),  на 327 об’єктах встановлено порушення (10,6 %), тобто майже на кожному дев’ятому об’єкті. Застосовано заходів: надано 333 приписів (рекомендацій), складено 81 протокол, у 53 випадках  щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у  17 випадках поінформовано органи Національної поліції.

331 дошкільний заклад освіти, порушення встановлено у 28 закладах  (8,5 %); за результатами  обстежень складено 15 протоколів, надано 43 приписи (пропозиції), у 5 випадках поінформовано органи місцевої влади;

55 закладів  загальної середньої освіти,  порушення встановлено в 12 закладах (22 %),  за результатами порушень складено 14 протоколів, надано    2 приписи (пропозиції), в 2  випадках поінформовано органи місцевої влади;

1 професійно-технічних училищ (ПТУ) та 4 гуртожитки, за результатами перевірок порушень складено один протокол та припис.

З метою вирішення нагальних питань у період карантину фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь  у 60 засіданнях  регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наданням відповідних дієвих пропозицій.

В регіонах розроблено комунікаційні плани щодо проведення інформаційної кампанії серед населення через ЗМІ, соціальні мережі та інші канали комунікації, спрямованої на недопущення поширення COVID-19. Регулярно оновлюються та поширюються звернення до населення області.

З метою  інформування населення щодо запобігання занесенню і поширенню на території  України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV,  Держпродспоживслужбою за зазначений період проведено 191 захід  з  інформування  населення (телебачення, соціальні мережі та інтернет-видання, засоби масової інформації) та здійснено 9101  інформаційно-просвітницьких заходів (роз’яснення, бесіди,  листівки тощо).

Інформація щодо заходів, які здійснюються Держпродспоживслужбою  з даного питання, щотижнево оприлюднюється на її офіційному вебсайті та на сайтах територіальних органів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux