Комунікація спеціалістів Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та підприємців сприяють підвищенню обізнаності щодо основних нормативно-правових змін у сфері карантину рослин та фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Оскільки на Чернігівщині, як і по всій Україні загалом, триває впровадження міжнародної системи фітосанітарної електронної сертифікації «e-Phyto», саме про законодавчі зміни та діджиталізацію фітосанітарних процедур розповіли представники Управління фітосанітарної безпеки під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», яка відбулася 02 травня при Чернігівській обласній державній адміністрації.
«Діджиталізація фітосанітарних процедур в Україні є частиною ширшого процесу цифрової трансформації державного управління, спрямованого на спрощення, підвищення прозорості та ефективності контролю за переміщенням рослинної продукції. Це особливо важливо для аграрного сектору, який є ключовим для економіки України», – зазначила директорка Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик.
Важливою складовою частиною успішного здійснення торгівельних операцій, економічного розквіту країни, наповнення бюджету та збереження іміджу України, як надійного партнера – є неухильне дотримання чинного як вітчизняного, так і міжнародного законодавств.
Начальник Управління фітосанітарної безпеки Тетяна Олещенко повідомила про цифровізацію фітосанітарних процедур, законодавчі зміни в фітосанітарії, фітосанітарний стан Чернігівщини, а також вимоги країн партнерів.
Про фітосанітарні заходи, які застосовуються до дерев’яного пакувального матеріалу, а також основні нормативно-правові зміни, що регулюють виробництво та маркування деревини і дерев’яного пакувального матеріалу під час своєї доповіді проінформувала учасників заступник начальника відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Наталія Дмитренко.
Головний спеціаліст відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Олена Ткаченко висвітлила основні положення Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 травня 2024 року №1640.
Доповіді супроводжувались презентаційним та інфографічним матеріалами.
На зустрічі були присутні суб’єкти господарювання, представники органів влади та громадськості.
Президент Антикорупційної громадської спілки «СОВІСТЬ» Володимир Демиденко у своєму виступі зазначив про налагоджений діалог та взаєморозуміння у вирішенні складних питань, що виникають при проведенні фітосанітарних процедур.
У ході діалогу учасниками порушувалися питання, на які були надані вичерпні відповіді, а також велись дискусії.
«Ми впевнено рухаємося на шляху діджиталізації. Це – про відкритість, прозорість, неупередженість. Крок за кроком, спільно, бізнес і органи державної
влади працюємо на один результат – створити сильну аграрну країну», – підсумувала Тетяна Олещенко.