Чернігівщина: Держпродспоживслужба захищає права споживачів
опубліковано 17 листопада 2022 року о 15:06

Виконуючи річний план заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби України на 2022 рік, від початку року фахівці Відділу контролю за регульованими цінами провели 2 планові перевірки з 21 запланованої, оскільки у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні проведення планових перевірок було припинено.  

Відповідно до звернень, що надійшли на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за погодженням з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено 4 позапланові перевірки.

Також проведено 19 позапланових перевірок суб’єктів господарювання на роздрібному ринку пального з питання формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на пально-мастильні матеріали (бензин марки А-92, А-95 та дизельне паливо).

За результатами здійснених планових та позапланових заходів 9 посадових осіб суб’єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 18 870 гривень, складено 17 приписів щодо усунення встановлених порушень.

Сума санкцій відповідно до рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій склала 533 030,16 гривень. Відповідно до припису споживачам має бути повернуто понад 37 253 гривень.

Попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік на загальну суму 34 510,0 гривень, а також - необґрунтоване фінансування з бюджету на суму 1 158 гривень.

За результатами розгляду звернень надано 26 роз’яснень.

Згідно з дорученням Держпродспоживслужби, листом Міністерства охорони здоров’я від 11.04.2017 № 18-01/3-1344/10082, в січні та лютому 2022 року проводилась робота по ознайомленню та відпрацюванню щомісячних звітів застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, внесені до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню та які беруть участь у програмі «Доступні ліки».

Зокрема, за наданими звітами аптечних закладів міста та області у вище зазначений період здійснювалась перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торгівельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації. Моніторинг проводився по 23 аптечних закладах. Всього перевірено 13177 цін на лікарські засоби, щодо яких здійснено аналіз дотримання вимог законодавства.

Крім того, здійснювався щоденний моніторинг застосування роздрібних цін на 28 найменувань товарів, які мають істотну соціальну значущість, перелік яких визначено Постановою КМУ від 06.03.2022 №223.

Також здійснювався аналіз декларування зміни роздрібних цін на продукти харчування, лікарські засоби та вироби медичного призначення 52 суб’єктами господарювання, що проваджують свою діяльність на території Чернігівської області.

Щодня спеціалісти Відділу здійснювали моніторингові дослідження цін на пально-мастильні матеріали із занесенням до Платформи Держпродспоживслужби та проводили аналіз фактичних цін на пальне, застосованих на поточну дату.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux