Українська мова - надбання нашого народу! Вона об’єднує понад 45 мільйонів українців по всьому світу – в Україні, Польщі, Канаді, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, США, Румунії, Молдові, тощо. Наша мова є другою слов'янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.
Попри всі виклики, що виникали впродовж сторічь, українська мова успішно розвивається і посідає важливу роль не тільки в офіційному, освітньому, побутовому, але й в культурному середовищі. Солов’їною співають відомі у всьому світі пісні; знімають фільми, що посідають призові місці на відомих кінофестивалях; говорять ведучі відомих телевізійних шоу, які популярні не лише в Україні, але й далеко за її межами; молодь наповнює контент у соціальних мережах.
Щорічно, 9 листопада, в День української мови та писемності, українці всього світу можуть долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності. Ця традиція започаткована з 2000 року.
Довідково. 9 листопада вшановують преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.
В сучасній Україні День української писемності та мови започатковано в 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».