Затверджено Переліки лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення
опубліковано 04 вересня 2023 року о 14:40

Міністерством охорони здоров’я України наказом від 21.08.2023 № 1495 (зі змінами) затверджено:

 • Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року (набрав чинності 31 серпня 2023 року);
 • Перелік медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року (набирає чинності 01 жовтня 2023 року).

Одночасно, втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21 лютого 2023 року № 351 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року».

Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій здійснює реімбурсацію лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів, цукрового та нецукрового діабету, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, а також вартість імуносупресивних препаратів для людей в посттрансплантаційному періоді.

Наразі державну програму реімбурсації розширено медичними виробами (тест-смужками для вимірювання рівню глюкози в крові) та знеболювальними препаратами.

До Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, включено 492 препарати, в тому числі 72 препарати інсуліну та 9 позицій комбінованих лікарських засобів. При цьому, 192 препарати із зазначеного Переліку є безкоштовними.

Зокрема, до Переліку додали лікарський засіб «Морфін» (таблетки) (6 позицій препарату) вітчизняного виробництва для лікування болю та надання паліативної допомоги. Відтепер паліативні пацієнти з важкими захворюваннями або ті, які потребують знеболення у ході лікування, зможуть отримувати знеболювальні лікарські засоби безоплатно чи з доплатою. При цьому, 4 позиції лікарського засобу є безкоштовними.

До Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, включено тест –смужки для вимірювання рівня глюкози в крові іноземного виробництва (23 позиції препарату). При цьому, 2 позиції із зазначеного Переліку є безкоштовними.

Відповідно до пункту 12 Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 № 854 «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення», реалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновлених переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, та переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначених переліків, протягом 30 календарних днів з дати початку їх дії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux