В умовах воєнного стану, з метою недопущення в обіг небезпечних харчових продуктів, Держпродспоживслужбою, посилено контроль щодо дотримання суб’єктами господарювання і продавцями вимог законодавства про харчові продукти, ветеринарну медицину, проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
Зокрема, спеціалісти державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби, здійснюють державний контроль та нагляд за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі м'ясом, м'ясопродуктами, молоком, молокопродуктами, яйцями, рибою, рибопродуктами, медом, іншою продукцією тваринного і рослинного походження на агропродовольчих ринках.
Так, у першому півріччі 2023 року в лабораторіях ветеринарно – санітарної експертизи ринків Запорізької області, що знаходяться на підконтрольній Україні території, проведено 211,4 тис. експертиз харчових продуктів.
В ході проведених досліджень продуктів забою, виявлено понад 1,3 тис. випадків їх невідповідності вимогам щодо якості та безпечності. Уражені частини органів тварин, загальною вагою 3,1 т., недопущені в обіг і знешкоджені відповідно до вимог «Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно – санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів», затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України 07.06.2002 N 28.
За всіма випадками підтвердження ураження збудниками небезпечних для людей хвороб продуктів забою сільськогосподарських тварин службою області проведено організаційні заходи (своєчасне повідомлення, проведення відповідних розслідувань, профілактичних, діагностичних, дезінфекційних, дегельмінтизаційних робіт, тощо) з метою недопущення їх розповсюдження.
Також, за результатами ветеринарно – санітарної експертизи, не допущено до реалізації майже 2,0 т іншої підконтрольної продукції тваринного та рослинного походження, зокрема:
Нагадуємо, що в результаті руйнації Каховської ГЕС спостерігається загибель риби в постраждалих регіонах, переробка та споживання якої може спричинити виникнення харчових отруєнь, зокрема ботулізму - дуже небезпечного і в багатьох випадках смертельного захворювання.
Рекомендуємо у найближчий час утриматися від придбання та вживання у їжу свіжовиловленої риби, вʼяленої або сушеної.
Не наражайтеся на небезпеку, адже жоден із способів приготування не зробить її безпечною для вас.
Якщо у вас є сумніви щодо якості продуктів харчування, які реалізуються на ринках, ви маєте право вимагати у реалізаторів продукції документи, що підтверджують її якість та безпечність.
Не купуйте харчову продукцію в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійних ринках). Така продукція не проходить необхідних досліджень для контролю її безпечності та може бути небезпечною для вашого здоров’я.
Бережіть здоров’я своє та своїх близьких!