Забезпечення навчальних та медичних закладів безпечною і якісною питною водою – на особливому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області
опубліковано 06 жовтня 2021 року о 12:30

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2» (зі змінами), для запобігання поширенню інфекційних хвороб та недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, на виконання протоколу №25 від 3 вересня 2021 року засідання Чернігівської обласної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у 3-ому кварталі здійснили 882 заходи державного нагляду (контролю) та комісійних перевірок дитячих садків, шкіл і закладів охорони здоров’я щодо безпечності та якості питної води.

Акредитованими лабораторіями досліджено 860 проб питної води за мікробіологічними і 836 – за санітарно-хімічними показниками. У 144 випадках досліджені зразки води не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Відхилення були виявлені в закладах освіти Борзнянської, Прилуцької, Городнянської, Ічнянської міських рад, Талалаївської, Сосницької, Сновської, Дмитрівської, Куликівської, Ріпкинської, Лосинівської, Козелецької селищних рад, Комарівської, Височанської, Гончарівської, Киселівської, Новобілоуської, Іванівської, Вертіївської, Талалаївської, Кіптівської сільських рад.

Зокрема, у закладах дошкільної освіти досліджено 736 проб води питної. У 49 випадках виявлені відхилення, більшість з яких - за санітарно-хімічними показниками.

Із 910 проб, взятих у загальноосвітніх школах, відхилення за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками виявлені у 95 випадках.

У 50 зразках питної води із закладів охорони здоров’я відхилень за досліджуваними показниками не виявлено.

Також протягом 3-ого кварталу відповідно до бюджетної програми КПКВК 1209040 відібрано і досліджено у Чернігівській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 66 проб питної води за мікробіологічними і 68 - за санітарно-хімічними показниками. Відхилення виявлені у 3 випадках за мікробіологічними показниками.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області надало суб’єктам господарювання 34 рекомендаційні листи стосовно безпечності та якості питної води і 30 відповідних листів надіслано місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux