За даними першого півріччя 2024 року суттєво змінилась динаміка захворювань сказу та АЧС, а отже першочергове завдання Держпродспоживслужби – використати всі необхідні інструменти для запобігання поширень захворювань на всій території України. Про це наголосило керівництво Держпродспоживслужби під час наради з територіальними органами служби.
«На сьогодні всі територіальні органи Держпродспоживслужби в достатній кількості забезпечені вакцинами від сказу для щеплення домашніх тварин. А отже наш наступний крок провести всі необхідні заходи для профілактики сказу, особливо в літній період», - наголосив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян.
Ключовими темами заходу стали:
«Кожній області необхідно посилити профілактичну роботу, не зважаючи чи в цьому році у вашому регіоні реєструвались випадки АЧС чи ні. Динаміка захворювання свідчить про те, що необхідно ще більше спільних зусиль ветеринарних фахівців та власників свиней по недопущенню виникнення цього небезпечного гостроінфекційного захворювання», - відзначив Володимир Кустуров, заступник Голови Держпродспоживслужби.
Окрім того учасники заходу обговорили дотримування вимог «холодового ланцюга» під час відключень електроенергії, а саме безперервного функціонування системи, яка забезпечує необхідний температурний режим від моменту зберігання до транспортування вакцин на всіх етапах переміщення.
«Ідентифікація тварин - запорука простежуваності та стабільного епізоотичного благополуччя. Це є ефективним засобом виявлення, локалізації, контролю і ліквідації хвороб тварин як допоміжний інструмент для ефективної роботи фахівців Держпродспоживслужби», - розповів Петро Пешко, директор ДП АІРТ.
За даними Єдиного Державного Реєстру тварин за 6 місяців 2024 року зареєстровано, голів:
Наради із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації будуть проводитися регулярно на постійній основі. Такі заходи сприятимуть підвищенню рівня організації та удосконаленню діючого механізму профілактики захворювань тварин та вжиття невідкладних заходів із ліквідації їх вогнищ.