За час карантину фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини обстежили 1609 об’єктів торгівлі та надання послуг
опубліковано 30 березня 2020 року о 16:26

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області спільно з представниками управління ДСНС та Національної поліції в області проводять моніторингові обстеження торговельних закладів, ринків, закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, закладів побутового обслуговування населення щодо дотримання обмежувальних заходів та виконання основних профілактичних та протиепідемічних рекомендацій.

Станом на 27 березня 2020 року перевірено 1609 суб’єктів господарювання. Встановлено, що на об’єктах, які можуть працювати під час карантину, порушуються протиепідемічні заходи, а саме: відсутні засоби індивідуального захисту в працівників (постанова Кабміну вимагає це в обов’язковому порядку); неправильно застосовуються засоби індивідуального захисту; відсутні умови для миття рук працівників; недостатньо використовуються миючі та дезінфікуючі засоби для обробки виробничих поверхонь, які найчастіше контактують з руками людей і персоналу (брудні камери схову в супермаркетах, візки, корзини, прилавки в магазинах та точках громадського харчування, що працюють на виніс, тощо); не провітрюються торговельні зали; не контролюється одночасна кількість відвідувачів у торговельних залах; відсутня вода на малих торговельних об’єктах, що реалізують продукт, та інше. До того ж було виявлено реалізацію вагових продовольчих товарів (круп, макаронних виробів, кондитерських виробів) та хлібобулочних виробів без захисної харчової плівки чи інших видів упаковки.

Також робоча група зафіксувала продовження роботи суб’єктів господарювання, діяльність яких заборонена на період карантину (промислові та господарчі магазини, непродовольчі малі торговельні об’єкти, кафетерії в магазинах, на АЗС, придорожні кафе на трасах та інші). За результатами обстежень винесено 251 попередження та складено 44 протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення карантину. Нагадуємо, що сума штрафу для фізичних осіб складає від 17 до 34 тисяч гривень, для юридичних - до 170 тисяч гривень.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux