З 1 січня в Україні почав діяти новий Санітарний регламент для закладів середньої освіти.
У ньому багато норм щодо облаштування шкіл та приміщень, утримування басейнів, освітлення, звукового та температурного режиму.
Зокрема, у новому документі містяться санітарно-гігієнічні норми, як облаштовувати територію школи, її будівлі та навчальні приміщення, зокрема, спортивні майданчики, фізкультурно-спортивні приміщення, кабінети інформатики, санітарні вузли, приміщення допоміжного та підсобного призначення, як утримувати басейни тощо.
Новий Санітарний регламент враховує кілька дуже важливих аспектів. Це, зокрема, інтереси дітей з особливими освітніми потребами, розвиток технічних засобів навчання і правила їхнього використання під час освітнього процесу, та приділяє багато уваги шкільному раціону учнів.
Відтак, фахівці Держпродспоживслужби будуть пильно слідкувати за тим, щоб нові норми виконувалися, а недоліки були усунені.
Також, трохи про важливі зміни у шкільному харчуванні:
Відтепер забороняється продаж:
- зернових продуктів, що містять понад 10 г цукру на 100 г готового продукту;
- продуктів, що містять понад 0,12 г солі, або еквівалентну кількість солі на 100 г готового продукту;
- продуктів, що містять синтетичні барвники, ароматизатори (крім ваніліну, етилваніліну та ванільного екстракту), підсолоджувачі,
- підсилювачі смаку та аромату, консерванти;
- продуктів із рослинними жирами,
- непастеризованих соків,
- кави та кавових напоїв,
- енергетичних напоїв.
Окрім цього:
- Раз на тиждень для учнів обов’язково
має готуватися риба.
- Фрукти та ягоди подаються без додавання цукрів та підсолоджувачів.
- Для дітей, що мають особливі дієтичні потреби, наприклад, алергії, має організовуватися окреме харчування. Для цього батьки дитини подають до закладу освіти медичну довідку від сімейного лікаря чи педіатра.
За словами Голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької, Держпродспоживслужба буде приділяти посилену увагу дотриманню цих та інших норм Санітарного регламенту.
«Ситуацію з дитячим харчуванням я буду тримати під особистим контролем.
При цьому, прошу вас інформувати про всі порушення на нашу «гарячу лінію», - зауважила Владислава Магалецька, - «Пам’ятаймо: немає нічого ціннішого за здоров’я наших дітей! І тут не має бути ніяких компромісів!».
Гаряча лінія Держпродспоживслужби: (044) 364 77 80