Лікарі рекомендують щодня їсти по 30 грамів вершкового масла та називають цей продукт їжею краси, здоров’я, джерелом енергії і недарма, адже вершкове мало містить величезну кількість вітамінів А і Е, наділене усією групою вітаміну В, D, PP, які відповідають за імунітет, зір, стан шкіри, волосся, нігтів, зубів тощо.
З кожним днем на полицях магазинів та супермаркетів з’являється дедалі більше виробників молочної продукції, зокрема вершкового масла, але, на жаль, не все воно є якісним та корисним. На що варто звернути увагу, аби вибрати справжнє вершкове масло, а не спред?
- Відповідно до стандарту ДСТУ 4399:2005 масло повинно містити в своєму складі виключно молочний жир. Якість масла не залежить від його відсотка жирності, оскільки молочні жири можуть замінити на жири рослинного або тваринного походження!
- Колір масла має бути однорідним по всій масі, не занадто жовтим і не білосніжним, а поверхня на розрізі - слабо-блискучою і сухою на вигляд або з наявністю поодиноких дрібних крапель вологи.
- Смак і запах справжнього вершкового масла має бути чистим, з відтінком пастеризованих вершків або без нього.
- У магазині не беріть деформований брикет - велика ймовірність, що масло вже було розморожене.
- Вибирайте торгові марки відомих виробників, які давно зарекомендували себе з хорошого боку. Не довіряйте невідомим фірмам-одноденкам. Нечесні виробники можуть імітувати упаковку відомих торгових марок, тож звертайте увагу не тільки на назву торгової марки, а й на виробника.
Як перевірити вершкове масло вдома:
- Перебуваючи в замороженому твердому стані, вершкове масло не повинно розсипатися при його нарізанні.
- Подивіться як тане масло, якщо під час танення за кімнатної температури на маслі з'являються крапельки - це маргарин.
- Якщо опустити вершкове масло в гарячу воду, воно має рівномірно розчинитися. Якщо ж масло у воді розпадеться на окремі шматочки, то в ньому, швидше за все, присутні рослинні жири.