В умовах військової агресії та складної епізоотичної ситуації в Європі продовжуємо забезпечувати контрольовану епізоотичну ситуацію в країні
опубліковано 20 лютого 2025 року о 14:30

Відбулось чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. Під час засідання заслухали представників низки державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при обласних військових адміністраціях щодо заходів, вжитих з метою локалізації, ліквідації та недопущення поширення збудника АЧС, боротьби зі сказом серед тварин в областях, погодили план протиепізоотичних заходів на 2025 рік та напрацювали пакет заходів, направлених на поліпшення епізоотичної ситуації в країні вже в найближчий перспективі.

Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук в своєму виступі акцентував увагу на епізоотичній ситуації в країні, анонсував посилення заходів боротьби з АЧС шляхом виплат винагороди за знайдені трупи диких кабанів. Окремо звернув увагу на те, що підвищена щільність лисиці, яка існує в мисливських угіддях України, має вплив на ефективність проведення заходів з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Для підвищення ефективності реалізації заходів боротьби зі сказом запропонував розробити та впровадити місцеві програми боротьби зі сказом в кожній області. Ініціатива була підтримана всіма членами ДНПК при КМУ, внесена в протокол засідання та проголосована.

Заступник Голови Держпродспоживслужби Володимир Кустуров виступив зі звітом про виконання плану протиепізоотичних заходів у 2024 році, представив план протиепізоотичних заходів на 2025 рік, окреслив основні ризики, пов’язані з поширенням небезпечних хвороб тварин, які в найближчому майбутньому можуть становити серйозну небезпеку для здоров’я людей і тварин, мати наслідки для економіки та запропонував низку рішень для пом’якшення цих ризиків.

Саме з цією метою в проекті Плану на 2025 рік передбачено реалізацію додаткових протиепізоотичних заходів по ряду захворювань. Зокрема, це удосконалені програм моніторингу (активного та пасивного спостереження) за Ку-лихоманкою, блутангом, лихоманкою долини Ріфт, чумою дрібних жуйних, а також високопатогенним грипом птиці у ссавців, як ймовірного збуднику виникнення хвороби Х. Внесено в протокол засідання КМУ заходи, направленні на недопущення занесення збудників небезпечних хвороб тварин на територію нашої держави.

Успішний розвиток тваринництва та створення сприятливих умов для експорту вітчизняної продукції можливі лише за умови контрольованої епізоотичної ситуації. Тому забезпечення своєчасного виконання планових протиепізоотичних заходів, особливо в умовах концентрації й інтенсифікації тваринництва, відіграє велике економічне значення для АПК та продовольчої безпеки держави.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux