Так, за офіційними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України станом на 12.11.2020 дикорослими грибами отруїлося 289 осіб, з яких 56 – діти.
Із загальної кількості постраждалих у 2020 померло 11 осіб.
Найбільшу кількість отруєнь серед населення зареєстровано у Вінницькій (72), Одеській (32), Хмельницькій (31) та Дніпропетровській (28) областях.
Так, лише у Вінницькій області впродовж останніх двох місяців 2020 року встановлено значне зростання кількості постраждалих від отруєнь дикорослими грибами.
З метою з’ясування причин такого різкого збільшення кількості отруєнь дикорослими грибами в області та усунення причин і умов їх виникнення серед населення спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області в районах, де зареєстровано найбільшу кількість отруєнь, за період з 10.11.2020 по 12.11.2020 провели відбір проб дикорослих грибів у місцях їх реалізації для дослідження на вміст пестицидів (j-ГКЦГ, гептахлор, карбофос).
За результатами досліджень, проведених Вінницькою регіональною державною лабораторію Держпродспоживслужби, у 18 з 20 (90%) відібраних проб дикорослих грибів не відповідали вимогам щодо вмісту гептахлору, наявність якого в грибах у нормі не допускається. За результатами досліджень відібраних грибів на наявність інших пестицидів - відхилень не виявлено.
Про ситуацію, що склалася, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області поінформувало місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування тих районів, на території яких проводився відбір проб дикорослих грибів, для забезпечення відповідної роботи.
Інформацію про результати лабораторних досліджень грибів доведено до відома керівників агропродовольчих ринків, на яких реалізуються дикорослі гриби.
З метою запобігання виникнення отруєнь дикорослими грибами серед населення області фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області провели відповідну санітарно-освітню роботу із залученням засобів масової інформації.