Про ситуацію з харчовими отруєннями, гострими кишковими інфекціями та заходи Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області доповіла головна спеціалістка управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетроській області Маргарита Малишева під час брифінгу в медіацентрі Дніпропетровської обласної військової адміністрації, пресконференцій у ІА «Міст-Дніпро» та ІА «Оперативна служба новин».
Питання щодо харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій є постійно актуальним. Смертельно небезпечними харчовими отруєннями є ботулізм та отруєння дикорослими грибами. Проте й звичайна гостра кишкова інфекція може призвести до незворотних наслідків для здоров’я людини. Особливо вразливі люди літнього віку та діти.
Останніми випадками гострих кишкових інфекцій стали два харчові отруєння у одному із закладів громадського харчування м.Дніпра. До Головного управління Держпродспоживслужби в області надійшло два екстрених повідомлення про випадки захворювання на гострі кишкові інфекції. Двоє хворих госпіталізовані до інфекційних відділень міських лікарень з різними розладами роботи шлунково-кишкового тракту. Постраждалі пов’язують захворювання зі стравами «Хачапурі» та салат «Цезар», які вони вживали у закладі громадського харчування м.Дніпра.
З метою встановлення причин захворювання та джерела інфекції спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в області проведено епідрозслідування та інспектування у закладі громадського харчування. Додатково проведено дослідження біоматеріалу хворих та працівників закладу, крім того, проведено лабораторно-інструментальні дослідження харчових продуктів, води питної та змивів з навколишнього середовища. За результатами досліджень у працівника закладу та у обох хворих виявлено патогенну бактерію Salmonella Enteritidis, що викликає інфекційне захворювання сальмонельоз. Для сальмонельозу характерні значні розлади шлунково-кишкового тракту, підвищення температури, головний біль, слабкість, зневоднення, що може становити загрозу для життя людини.
Крім того, у результаті епідрозслідування спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в області виявлено ряд порушень у частині санітарно-гігієнічних питань та у сфері якості та безпечності харчових продуктів, що, ймовірно, стало причиною поширення інфекції:
Зважаючи на виявлені порушення санітарно-гігієнічного характеру та порушення під час операцій із харчовими продуктами, ГУ Держпродспоживслужби в області проведено такі заходи:
Після того, як терміни усунення порушень будуть вичерпані, ГУ Держпродспоживслужби в області здійснить повторну перевірку. У разі неусунення порушень матеріали будуть передані до суду.
У поточному році по Дніпропетровській області зареєстровано:
Причинами та обставинами спалахів є елементарне недотримання працівниками закладів правил особистої гігієни, несвоєчасне проходження медичних оглядів, порушення технології приготування страв, правил при поводженні з харчовими продуктами, під час їхнього зберігання та реалізації, порушення санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів, що сприяє поширенню інфекції.
Задля попередження будь-яких кишкових інфекцій та харчових отруєнь необхідно дотримуватися елементарних правил суспільної та особистої гігієни, належної термічної обробки їжі, не вживати питну воду з неперевірених джерел чи відкритих водоймищ.
Уникайте купівлі продуктів харчування у місцях стихійної торгівлі! Не вживайте в їжу дикорослі гриби!
Будьте дуже пильними. Якщо ви помітили перші ознаки харчового отруєння, не займайтеся самолікуванням, а терміново зверніться по медичну допомогу.