У Шумській ОТГ зоозахисники, представники влади та Держпродспоживслужби з обговорили питання захисту та зменшення кількості безпритульних собак
опубліковано 26 лютого 2021 року о 16:33

Начальник Шумського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Роман Баглай взяв участь у нараді заступника міського Голови Шумської ОТГ Олександра Макаревича з представниками ГО "Захисту тварин чотири+ два" щодо захисту безпритульних тварин.

Рішенням Шумської ОТГ з метою ефективного вирішення питань щодо зменшення чисельності безпритульних тварин у місті було затверджено "Програму поводження з безпритульними тваринами в Шумській ОТГ на 2021-2023 рр", відповідно до якої виділено 20 000 грн для облаштування місця проведення стерилізації та притулку для утримання тварин в післяопераційний період.

Необхідність розроблення Програми викликана наявністю значної кількості безпритульних тварин на території громади, що у свою чергу призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного та екологічного стану, якості життя мешканців громади, загибелі тварин та жорстокого поводження з ними.

Програма спрямована на цивілізоване вирішення цих ситуацій шляхом зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з тваринами.

Регулювання чисельності безпритульних тварин є багатопрофільною проблемою і потребує залучення різних структур та організацій громади для її вирішення та планування на довгострокову перспективу. Як показав світовий досвід, масове знищення тварин може тривати нескінченно, не вирішуючи проблему, та є економічно невигідним – на місця вилучених тварин мігрують інші, заповнюючи «екологічні ніші» на вільних територіях. Слід наголосити про необхідність дотримання особистих прав людини на охорону здоров’я від спостерігання за загибеллю безпритульних тварин, внаслідок жорстокого поводження з ними.

Волонтери за сприянням міської ради організовують місце для проведення стерилізації, а також догляд за тваринами в післяопераційний період. Після десятиденного терміну утримання тварин спеціалістами ветеринарної медицини буде проведено щеплення проти сказу, після чого тварини випускаються на волю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux