Інституційна трансформація та реформування Держпродспоживслужби з урахуванням стандартів ЄС – головна темі зустрічі Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука з Аташе з питань сільського господарства, Керівником сектору сільського госоларства, рибальства, лісництва і безпечності харчових продуктів Представництва ЄС в Україні Крістіаном Бен Хеллом за участі керівництва служби та представників європейського проєкту EU4SaferFood.
Під час зустрічі йшлося про розробку Стратегії розвитку органу та його підсекторів на довгостроковий та короткостроковий періоди, в якому повинно бути відображено такі напрями як євроінтеграція, комунікаційна платформа, розвиток соціального капіталу та запобіганням біологічних загроз та біологічного захисту, тощо.
«Найважливіше в Стратегії сформувати систему контролю харчової безпеки, яка має на меті попередження загроз, а не реагування по факту виявлених небезпек», - наголосив Сергій Ткачук.
Окрім того учасники обговорили закупівлю та постачання ІТ обладнання та програмового забезпечення, профінансованого Європейським Союзом. Завдяки обладнанню можна розпочати та підтримувати роботу нового навчального центру для фахівців у галузі ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів та санітарно-фітосанітарних заходів. Навчальний центр створюється для безперервного професійного розвитку спеціалістів Мінагрополітики та Держпродспоживслужби за підтримки проєкту EU4SaferFood на базі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Києві.
«Європейський Союз продовжує надавати всебічну підтримку Мінагрополітики та Держпродспоживслужбі, в т. ч. і закупівлею цього обладнання, аби допомогти їм ефективніше виконувати свої державні функції. Серед закупленого – потужне апаратне обладнання для Державного аграрного реєстру Мінагрополітики та для нового навчального центру для державних службовців Держпродспоживслужби. Ми також оновили парк офісної техніки, як-то комп’ютери, ноутбуки, програмне забезпечення, мережеве обладнання, багатофункціональні пристрої, та потурбувалися про надійне резервне копіювання даних та їх відновлення у разі надзвичайних ситуацій», – зазначив Крістіан Бен Хелл
Також сторони розглянули концепцію реформування лабораторної мережі Держпродспоживслужби, що допоможе удосконалити роботу референтних лабораторій, які мають бути провідними лабораторіями у конкретній сфері та координувати роботу мережі уповноважених компетентним органом на лабораторні дослідження (випробування) за відповідними видами (напрямами) лабораторій, як це відбувається в ЄС.