Сказ – це гостре вірусне захворювання тварин та людей, що характеризується стрімким ураженням центральної нервової системи. У разі зволікання та ненадання вчасної кваліфікованої допомоги смерть неминуча!
Людей найчастіше інфікують коти й собаки – серед домашніх тварин, а в дикій фауні - лисиці та вовки.
Якщо вас вкусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря для отримання антирабічного лікування! Зволікання може коштувати життя!
Якщо укус нанесений домашньою твариною, не слід позбавлятися від тварини, яка покусала або подряпала людину, потрібно відразу ж ретельно промити рану водою з милом, обробити краї рани йодною настойкою або спиртовмісним антисептиком, накласти стерильну пов’язку, а потім невідкладно звернутися за допомогою до медичного закладу для вирішення питання про доцільність призначення курсу щеплень проти сказу.
Крім того, необхідно повідомити державну службу ветеринарної медицини для встановлення 15-денного спостереження за клінічним станом тварини, що нанесла покус.
Слід пам'ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ.
Щодо кожного випадку незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно обов’язково повідомляти державну службу ветеринарної медицини та уникати зайвого контакту з тваринами, у першу чергу це стосується дітей.
Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтесь за допомогою!
Пам'ятайте — запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:
Аби не допустити захворювання на сказ фахівці державних лікарень ветеринарної медицини Полтавської області проводять щорічну планову вакцинацію домашніх тварин проти цього небезпечного захворювання. З цією метою працюють не тільки спеціально обладнані пункти, а і для зручності людей, ветеринари заходять у кожен двір, аби провести щеплення тварині.