Спеціалісти відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки торік здійснювали державний контроль за дотриманням особливого карантинного режиму і проведенням заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання.
Зокрема, при відвантаженні за межі регіону оглянуто 411,3 тисячі тонн вантажів, що становить 253% до показника попереднього року, та перевірено майже 137 тисяч м3 лісоматеріалів і понад 146 тисяч штук дерев’яного пакувального матеріалу.
Також за цей період оформлено та видано суб’єктам господарювання 12262 фітосанітарних і 1272 карантинних сертифікатів.
Крім того, торік спеціалісти відділу карантину рослин здійснювали перевірки підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у сфері карантину рослин. Загалом проведено 19 планових і 6 позапланових заходів контролю. За їх результатами складено 7 приписів щодо усунення порушень та накладено 4 штрафи.
Відповідно до плану здійснення фітосанітарного моніторингу проведено обстеження земельних угідь та лісонасаджень площею 65,6 тисячі гектарів на виявлення регульованих шкідливих організмів та інших шкідливих організмів. При цьому виявлено нове вогнище амброзії полинолистої площею 120 га у Ніжинському районі. Обстеження проводились візуально.
Також проводилась ревізія карантинних вогнищ. Було обстежено 12,44 га на виявлення американського білого метелика, 16,66 га - золотистої картопляної нематоди, 427,205 га - амброзії полинолистої, 110 га - пасма льону. За підсумками проведеної роботи скасовано карантинний режим по повитиці польовій загальною площею 0,5 га в Корюківському (Менському) районі. У карантинних вогнищах були проведені агротехнічні та механічні заходи боротьби.
Проводились обстеження посівів сої, кукурудзи і ячменю у відповідності до Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки. Крім того, на виконання вимог Республіки Туреччина та Молдови встановлено статус місць виробництва, вільних від регульованих шкідливих організмів.
В цілому по області такий статус отримали 76 ділянок, площа яких перевищила 1627,75 га.
Згідно з наказом Міністерства аграрної політики України № 690 від 21.11.2006 року «Про затвердження Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання» зареєстровано 95 осіб.