З початку 2024 року на Чернігівщині виявлено 12 неблагополучних пунктів по сказу, в яких захворіло 14 тварин – сім котів, чотири лисиці, два єнотовидні собаки та одна свійська собака. За аналогічний період 2023 року було сім неблагополучних пунктів, в яких захворіло дев'ять тварин. Про це розповів Суспільному начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.
"Збільшення випадків сказу пов'язане зі збільшенням кількості популяції лисиць у лісах Чернігівщини. Зокрема йдеться про червону лисицю. Популяція цієї лисиці в мисливських угіддях області станом на 1 червня 2024 року склала в середньому 2,1 голови на тисячу гектарів при науково-обґрунтованій нормі не більше однієї лисиці на тисячу гектарів. Тобто кількість лисиць збільшилася в два рази, – підкреслив він, – тому імунізація – це єдиний дієвий спосіб вакцинації диких тварин проти сказу".
Юрій Павлішен повідомив журналістам, що цьогоріч на відміну від попередніх років імунізацію проводитимуть шляхом ручного розкладання принад із пероральною вакциною. Загальна територія, яку планують обробити протягом кампанії з пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин проти сказу, понад 17 тисяч кілометрів.
"Це наша українська вакцина "Орісвак". Брикети-приманки з вакциною розміром із сірникову коробку та мають запах м'ясокісткового борошна. Вона призначена саме для м'ясоїдних тварин. Коли тварина прокусує брикет, вакцина потрапляє на слизову оболонку її ротової порожнини й таким чином здійснюється імунізація", – пояснює Юрій Павлішен.
Він зауважив, що через мінну безпеку бригади фахівців у ліси не заходитимуть. Вакцину будуть розкладати на узліссях, на узбіччях доріг та неподалік населених пунктів.
Детальніше за посиланням.