Про контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу в Запорізькій області
опубліковано 22 лютого 2024 року о 11:34

Відповідно до статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та статті 6 Закону України «Про рекламу» мовою реклами в Україні є державна мова.

Які заходи вживає Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за дотриманням вимог законодавства про рекламу у Запоріжжі? Яка відповідальність передбачена за порушення вимог законодавства про рекламу? Куди звернутися за консультативною допомогою?

На ці та інші питання читайте в інтерв'ю електронному виданню газети МИГ  в.о. першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Людмили Данилової.

Людмило Григорівно, які саме заходи вживає Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за дотриманням вимог законодавства про рекламу у Запоріжжі?

- Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області в умовах воєнного стану здійснює поточний контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

Так, у минулому році було досліджено 380 рекламоносіїв у сфері зовнішньої і внутрішньої реклами, в медіа та на транспорті. За результатами проведеної роботи виявлено 29 порушень. З початку поточного року досліджено 72 рекламні носії, в ході яких встановлено 11 порушень.

Найбільш розповсюджувані порушення, які були виявлені в ході контролю, як в минулому так і в поточному році - це порушення вимог частини 1 статті 6 Закону України «Про рекламу», а саме: викладення тексту реклами недержавною мовою. Також були допущенні такі порушення, як: розміщення зовнішньої реклами без відповідних дозволів, розміщення реклами на електроопорах та інші.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області також вживаються превентивні заходи щодо попередження та недопущення порушень законодавства про рекламу. Ми провели засідання «круглого столу» з суб’єктами господарювання, що займаються виробництвом та розповсюдженням реклами на території області, під час якого обговорили вимоги законодавства про рекламу та актуальні питання, які виникають у процесі здійснення діяльності у сфері реклами.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби на постійній основі надають консультативну допомогу з вказаного питання під час зустрічей з суб'єктами господарювання та через Консультаційний центр.

Окрім того, у нас налагоджена комунікація з органами влади в цьому напрямку.

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про рекламу? І яку суму штрафів було застосовано до порушників?

- Відповідно до ст. 27 Закону України «Про рекламу» за порушення законодавства про рекламу передбачається відповідальність у вигляді штрафу у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами.

Повторне вчинення порушень протягом року тягне за собою накладення штрафу у подвійному розмірі.

За неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації про вартість розповсюдженої реклами, а також інформації, необхідної для здійснення повноважень щодо контролю, на рекламодавців накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогоднішній день це 1700 грн.)

У разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогоднішній день це 5100 грн.).

У 202З році в ході поточного контролю прийнято 29 рішень про накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 95,2 тис. грн., у поточному році прийнято 6 рішень на суму 15,2 тис. грн., ще 5 справ знаходяться на розгляді.

У яких сферах найчастіше були встановлені порушення?

- Порушення були встановлені як в сферах торгівлі (продаж харчових та нехарчових продуктів, лікарських засобів), так і в сферах послуг (медичні послуги, послуги краси, ритуальні послуги) та інших.

А як реагують суб'єкти реклами на такі перевірки?

- Хочу зазначити, що всі суб'єкти реклами вже виконали приписи, тобто або зняли рекламні носії, які були встановлені з порушенням вимог законодавства, або замінили їх на нові.

Особливо підприємці з розумінням реагують на зауваження щодо реклами, яка викладена російською мовою, та миттєво виправляють ситуацію.

-Чи можуть громадяни звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби, якщо виявили рекламу російською мовою і яким чином?

- Звичайно можуть звернутися, і до нас надходять такі скарги. У разі виявлення порушення законодавства про рекламу, громадяни можуть повідомити про це Головне управління Держпродспоживслужби за місцем проживання.

У зверненні необхідно вказати свої прізвище, ім’я та по батькові, адресу, суть питання, і бажано - фото, що підтверджує порушення.

Про результати розгляду звернення та про заходи, які були вжиті в ході розгляду такої скарги, громадянину буде надана відповідь у строки, визначені законодавством.

В свою чергу, хочу звернути увагу суб’єктів господарювання на дотримання вимог законодавства про рекламу. У разі, якщо реклама розміщена з порушенням вимог законодавства про рекламу, необхідно терміново усунути такі порушення!

Детально про засади рекламної діяльності в Україні, регулювання відносин, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами можна ознайомитись за посиланням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux