Інспектори Південного міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні під час здійснення державного контролю суворо дотримуються вимог чинного законодавства України про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, а також стандартів, що стосуються здоров’я та благополуччя тварин. Повноваження поширюються на Одеську, Миколаївську, Херсонську, Кіровоградську та Черкаську області.
У вересні спеціалісти Південного МГУ Держпродспоживслужби на державному кордоні видали дозвільні документи на експорт 106 тонн харчових яєць до Республіки Сьєрра-Леоне та Мавританії, що розташовані в Західній Африці.
Фасування та транспортування харчових яєць для експорту вимагає суворого дотримання вимог, що регулюються міжнародними стандартами. Залежно від якості та терміну зберігання до дня реалізації (від виробника до споживача) яйця підрозділяють на класи для експорту: «extra», класу А, класу В.
Основні вимоги до пакування включають використання спеціальних контейнерів або упаковки, які забезпечують належний захист продукції від пошкоджень під час транспортування. Також важливо дотримуватись температурного режиму, який зберігає свіжість продукції.
У процесі транспортування обов’язково використовуються рефрижератори або інші засоби, що забезпечують підтримку оптимальної температури для зберігання яєць, яка не повинна перевищувати +5°C. Крім того, вантажі мають захищення від фізичних пошкоджень, вологи, впливу прямих сонячних променів та забруднення.
Пакування харчових яєць також має бути екологічним та відповідати міжнародним нормам безпеки для навколишнього середовища, що забезпечує додаткову цінність для міжнародних партнерів і споживачів.