Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 20 квітня 2023 року
опубліковано 20 квітня 2023 року о 10:12

Упродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області в посівах озимої пшениці було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1,0-2 колонії на гектарі за поширеності 41%.

Подальший розвиток мишоподібних гризунів значною мірою визначатимуть погодні умови, зокрема, сприятимуть життєдіяльності гризунів стабільна температура повітря, ріст пшениці, ріпаку й багаторічних трав.

За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Триває вихід жуків піщаного мідляка на поверхню ґрунту та заселення ним 59% посівів озимої пшениці за чисельності 0,5-1 екз. на кв. м.

Заселення посівів озимих зернових озимою совкою відмічено за чисельності гусениць 0,5-1 екз. на кв. м. Поширеність шкідника склала 59%.

Відмічене переміщення у верхній шар ґрунту дротяників та несправжніх дротяників і заселення ними посівів озимих зернових за чисельності личинок 0,5-2 екз. на кв. м. Поширеність шкідника склала 59%.

У посівах озимих зернових колосових культур відмічене заселення смугастими хлібними блішками на 59% площ за чисельності блішок 1,2-2 екз. на кв. м.

За нинішніх гідротермічних умов відбувається інфікування озимої пшениці кореневими гнилями, септоріозом та борошнистою росою, якими охоплено 59% площ та уражено 1,0-4% рослин.

Надалі, враховуючи наявний запас інфекції, слід очікувати зростання розвитку вищезазначених та інших хвороб.

Для обмеження поширення комплексу хвороб озимих зернових культур необхідно вжити комплекс агротехнічних заходів, а в разі необхідності обробити посіви дозволеними до використання фунгіцидами. Економічний поріг шкідливості по септоріозу та борошнистій росі становить 3-5%, кореневих гнилях – 5% уражених рослин на початку вегетації.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux