Загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти стали темою для обговорення під час зустрічей фахівців Мелітопольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області з представниками малого бізнесу галузі харчової промисловості.
Учасники розглянули правила маркування харчових продуктів, зокрема формування їх назви; позначення складних інгредієнтів, харчових добавок; необхідність зазначення інформації про застережні заходи, позначення умов зберігання; вимоги до написання обов’язкових реквізитів на пакуванні (розмір шрифту та контрастність, проміжок між знаками, поставлення лапок, розділових знаків) тощо.
Також доповідачі надали роз’яснення, яким чином зазначається мінімальний термін придатності («краще спожити до…», «краще спожити до кінця…») і у чому його відмінність від дати «вжити до».
Окрім того, акцентувалася увага на відповідальності операторів ринку за порушення вимог щодо маркування та надання на маркуванні неточної, недостовірної, незрозумілої інформації.
Представники бізнесу подякували фахівцям Держпродспоживслуєби за консультативну допомогу та наголосили на важливості таких зустічей в подальшому.
Нагадаємо, з 06.08.2019 р. введений в дію Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639-VIII, який встановлює:
- правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян та задоволення їх соціальних та економічних інтересів.
- загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема стосовно маркування харчових продуктів, а також обов’язки операторів ринку з доведення цієї інформації до інших операторів ринку та до споживачів