На Сумщині вживають заходи для боротьби із торгівлею продукцією невідомого походження
опубліковано 17 квітня 2023 року о 14:11

Нещодавно до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшло колективне звернення від підприємців  м. Кролевець щодо реалізації м’яса громадянами в торгівельному ряду, який розташований фактично на території ринку, проте не являється власністю ринку і в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку немає юридичних підстав здійснювати ветеринарно-санітарний контроль за реалізацією м’яса та продуктів забою.

Для з’ясування викладених фактів у зверненні, державними інспекторами Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області були здійснені заходи державного нагляду (контролю) стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів  та окремих показників якості.

В ході перевірки були підтверджені факти, викладені у скарзі, а саме виявлена реалізація м’ясної продукції невідомого походження, на якій відсутні відтиски позначки придатності та будь-яке маркування, яке унеможливлює встановлення дати виробництва термінів придатності та іншої інформації передбаченої законодавством. Реалізаторам було вказано, шо реалізація м’яса та інших продуктів забою тварин (птиці), що не пройшла ветеринарно-санітарної експертизи, яке не має позначки придатності  та отриманих від тварин, що не були піддані передзабійному огляду в установленому порядку, ‑ забороняється. Ці вимоги викладені в нормативно-правовому акті «Правила передзабійного огляду тварин і ветеринарно-санітарної екcпертизи м’яса та м’ясних продуктів» затверджених Наказом Міністерства аграрної політики України та Державного департаменту ветеринарної медицини № 28 від 07.06.2002 року. Також, продавцям були доведені вимоги  п.1. ст. 37 Закону України «Про основні принципи і вимоги до безпечності харчових продуктів» щодо заборони продажу харчових продуктів власного домашнього виробництва не на агропродовольчих ринках, обіг неперероблених туш парнокопитних та/або однокопитних тварин, де на упаковці відсутня позначка придатності, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу.

На підставі повідомленого про встановлені факти, Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області прийняте рішення про вилучення з обігу харчових продуктів, щодо яких встановлена невідповідність. Інспекторами було складено акт та припис щодо порушення законодавства про харчові продукти, корми побічні продукти тваринного походження здоров’я та благополуччя тварин.

За ініціативи Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби, при Кролевецькому міському голові відбулася спільна нарада з представниками Держпродспоживслужби, поліції, прокуратури, міської ради,  дирекцією ринку, представниками які написали скаргу та продавцями торгового ряду. На зустрічі було вирішено, що підприємці, які здійснювали  продаж м’ясної продукції у торгівельному ряду будуть проводити реалізацію м’яса подвірного забою в м’ясному павільйоні агропродовольчого ринку з дотриманням всіх вимог та оформленням ветеринарних документів.

На малюнку зображене сало на торговому прилавку
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux