На нараді у Закарпатській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби підсумували результати роботи за рік
опубліковано 24 грудня 2021 року о 13:51

Низку актуальних робочих питань обговорили завідувачі відділів Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби під час підсумкової наради, що проходила сьогодні у приміщенні держлабораторії під головуванням в.о. директора В’ячеслава Садварі.

Присутні звітували про виконану роботу, зокрема у межах реалізації завдань відповідно до річного та квартального планів роботи. На початку наради провідний лікар ветеринарної медицини відділу епізоотичного стану та організації протиепізоотичних заходів Станіслав Чума нагадав про граничні терміни здачі звітів, звіряння показників з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області та недопущення розбіжностей.

Завідувачка відділу ветеринарно-санітарної експертизи, відбору та реєстрації зразків продукції Лариса Риган доповіла про проведені дослідження з державного контролю постачальників харчової продукції, відібраної із закладів освіти, та операторів ринку, що постачають продукцію у ці заклади. При цьому наголосила на необхідності неухильного дотримання законодавчих вимог при організації харчування дітей в освітніх закладах та на важливості забезпечення школярів якісним харчуванням.

Своєю чергою керівник з якості лабораторії Ганна Легеза ознайомила учасників зібрання з ходом підготовки до акредитації лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках Мукачева, Сваляви та Берегова, згідно з новим стандартом (ДСТУ EN ISO/IES 17025:2019). А також розповіла про розширення сфери акредитації за напрямом «Продукти харчові, сировина тваринного та рослинного походження», зокрема: визначення залишкової кількості пестицидів методом газової хроматографії; визначення поліхлорованих біфенолів методом газової хроматографії; визначення тригліцеридів жирних кислот методом газової хроматографії. Вона акцентувала увагу присутніх на виконанні інструкції з якості.

Про те, як триває робота над міжнародним проєктом «Біозахист» HUSKROUA/1901/8.1/0010, що фінансується у рамках програми ENI CBC Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, повідомив завідувач паразитологічного відділу держлабораторії Сергій Кепенач. За його словами, у рамках реалізації цього проєкту заплановане проведення тематичних семінарів та зустрічей в Україні та країнах учасниках проекту; придбання основного та допоміжного обладнання; навчання спеціалістів з проведенням стажування в країнах-учасницях проєкту; проведення відповідних досліджень; створення системи «Біозахист», яка прискорить обмін інформацією між країнами-партнерами про виявлення інфекційних хвороб тварин.

За підсумками наради, в.о. директора Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби В’ячеслав Садварі, зобов’язав усіх керівників відділів здійснити розрахунок потреб у витратних матеріалах, необхідних для проведення лабораторних досліджень на перше півріччя 2022 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux