Львівська обласна фітосанітарна лабораторія розпочала роботу в новому сучасному приміщенні
опубліковано 24 грудня 2021 року о 15:05

Забезпечення своєчасного і якісного проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) не можливе без наявності приміщення, яке в повній мірі відповідає всім вимогам щодо лабораторної діагностики, а також сучасного лабораторного обладнання.

23 грудня 2021 року у м. Дубляни Львівського району, Львівської області відбулося урочисте відкриття нового приміщення державної установи «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія».

Ця лабораторія відома ще з 1939 року. В той час була створена Міжобласна карантинна лабораторія по західним областям УРСР. Основне завдання, яке вона тоді виконувала – це проведення обстежень та експертизи посівів картоплі на виявлення раку картоплі. Пізніше лабораторія носила назву Львівська зональна карантинна лабораторія та здійснювала експертизу зразків рослин, які надходили з західного регіону України.

Нині в лабораторії функціонує 8 відділів, які оснащені сучасним комп’ютерним та лабораторним обладнанням для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу, виготовлення біологічних препаратів для захисту рослин.

Лабораторія акредитована Національним агентством з акредитації України (НААУ) відповідно до ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 за напрямками діяльності:

 • фітосанітарна експертиза – 6 видів експертиз (ентомологічна, мікологічна, бактеріологічна, вірусологічна, гербологічна, фітогельмінтологічна);
 • визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу.

З метою розширення сфери своєї діяльності в лабораторії відкрито відділ аналізування біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур та продуктів їх переробки в тому числі визначення ГМО в рослинній продукції. Для цього було проведено значний обсяг робіт: закуплено сучасний аналізатор зерна та інше обладнання, фахівці відділу пройшли навчання та отримали свідоцтва. Триває щоденна підготовка документів щодо акредитації цього відділу.

Слід зазначити, що ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» це установа, яка вже багато років відмінно виконує всі завдання, що ставляться перед нею щодо забезпечення якісного і своєчасного проведення фітосанітарної експертизи, організації та проведення тренінгів та стажувань з питань нових методів діагностики карантинних та інших шкідливих організмів рослин, виготовлення та реалізації біологічних засобів захисту рослин.

На майбутнє в лабораторії є багато планів удосконалення роботи, придбання тест-систем для виявлення нових видів шкідливих організмів рослин, а також розширення чинної сфери акредитації, а саме акредитація відділу аналізування біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур та продуктів їх переробки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux