На Львівщині проведено позачергове засідання ДНПК з питань епізоотичної ситуації по сказу, високопатогенному грипу птиці, африканській чумі свиней
опубліковано 29 січня 2024 року о 14:24

25 січня 2024 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при Львівській обласній військовій адміністрації. Відкрив засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та головував на засіданні перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.

На порядку денному засідання Комісії було висвітлено ряд питань, а саме:

 • епізоотична ситуація щодо сказу тварин на території області та результати виконання протокольного рішення ДНПК при ЛОВА від 20.07.2023 № 2;
 • проведення кампанії з пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин проти сказу на території Львівської області у 2024 році;
 • погодження Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Львівській області на 2024 рік;
 • епізоотична ситуація щодо грипу птиці та АЧС в Україні та посилення заходів по недопущенню виникнення захворювання на грип птиці та АЧС на території Львівської області;
 • епідеміологічна ситуація по грипу серед населення Львівської області.

З інформацією виступив в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Роман Садовий, який охарактеризував епізоотичну ситуацію щодо сказу, грипу птиці та АЧС в області. Зокрема, була озвучена захворюваність сказом у минулому 2023 році та з початку 2024 року, названі ключові механізми, які необхідні для стабілізації епізоотичної ситуації по сказу. В.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області розповів про антирабічні заходи, які проводить служба ветеринарної медицини області на сьогоднішній день.

Зважаючи на те, що упродовж 2023 року лабораторно сказ був підтверджений у 30 котів та 24 собак, органи місцевого самоврядування, управління превентивної діяльності ГУ НП у Львівській області зобов’язано посилити контроль за дотриманням громадянами, підприємствами, установами та організаціями чинних правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах. До порушників правил слід застосовувати заходи адміністративного впливу.

Заступник генерального директора з епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Марія Озірковська наголосила присутнім про загрозу сказу для населення та доповіла про те, що упродовж 2023 року був забезпечений контроль за своєчасним призначенням антирабічних щеплень постраждалим від покусів, подряпин та ослинень тваринами. Так, у 2023 році антирабічне лікування (постконтактну профілактику) було призначено 1223 особам, в тому числі комбіноване лікування – 94 особам. Повний курс щеплень отримали 798 осіб. Відмовились від введення антирабічної вакцини 197 осіб

Також на порядку денному тривало обговорення Плану протиепізоотичних заходів основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Львівській області на поточний 2024 рік, який був погоджений членами Комісії одноголосно.

Щодо кампанії з пероральної імунізації диких мʼясоїдних тварин проти сказу у Львівській області у поточному 2024 році, головуючий на засіданні Комісії Андрій Годик наголосив, що минулорічна кампанія буде продовжуватися і цьогоріч. Заплановано розповсюдити максимально можливу для наземного розподілу кількість принад з вакциною, аби забезпечити стійкий імунітет щодо сказу у дикій фауні.

У зв’язку з цим, з метою забезпечення 100%-го охоплення пероральною вакцинацією території області, голів місцевих Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при районних військових адміністраціях та ЛМР, органи місцевого самоврядування, Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства, начальників районних (міського) управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Комісією зобов’язано у кожній з територіальних громад створити робочі групи з представників:

 • Районних (міського) управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області;
 • Районних (міської) державних лікарень ветеринарної медицини;
 • Районних військових адміністрацій,
 • Органів місцевого самоврядування;
 • Територіальних управлінь, відділів, відділень Головного управління Національної поліції у Львівській області;
 • Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства;
 • Користувачів мисливських угідь.

Також обговорювалося питання щодо недопущення занесення на територію області збудника африканської чуми свиней та грипу птиці.

З метою збереження благополучного статусу по грипу птиці протокольним рішенням зобов’язано керівників птахогосподарств забезпечити виконання в повному обсязі вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.11.2011 за № 1277/20015, Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України 03.07.2001 № 53, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.07.2001 за № 565/5756, спільних заходів по недопущенню занесення і розповсюдження пташиного грипу на територію Львівської області на період 2020-2025 років, затверджених ДНПК при Львівській ОДА 28.01.2020 р.

Щодо ситуації по африканській чумі свиней, Роман САДОВИЙ зазначив, що у 2023 році в Україні зареєстровано 47 випадків АЧС у 16 областях України, з яких 11 випадків – інфіковані об`єкти, 12 – дикі свині, 21 – господарства, 3 – приватний сектор. З початку 2024 року – 1 випадок (Донецька область). Зважаючи на те, що переносять АЧС переважно дикі кабани, начальник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолій ДЕЙНЕКА наголосив на необхідності регулювання чисельності дикого кабана шляхом проведення полювання з дотриманням відповідних обмежень в межах регіону. В ході обговорення даного питання, зважаючи на те, що Львівська область є благополучною щодо АЧС, було вирішено і надалі керуватися наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації від 08.08.2022 № 154/22 «Про встановлення обмежень щодо проведення полювання та регулювання питань мисливства в період воєнного стану на території Львівської області». У випадку реєстрації африканської чуми свиней у суміжних із Львівщиною областях, дане питання буде терміново розглянуте з метою прийняття оперативних заходів по недопущенню занесення АЧС на територію Львівської області.

Комісія своїм протокольним рішенням зобов’язала голів районних військових адміністрацій, органи місцевого самоврядування, членів ДНПК при обласній військовій адміністрації, інших, вказаних у рішенні, суб’єктів господарювання, установ та організацій вжити невідкладних заходів для покращення епізоотичної ситуації в області і вирішення всіх питань, висвітлених на засіданні Комісії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux