У дачному кооперативі в с. Стара Гнилиця Чугуївського району 08.09.2023 року лисиця напала на господарку ділянки та нанесла їй покуси обох рук. Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 11.09.2023 року №001057 п.м/23 було підтверджено діагноз – сказ лисиці.
За поданням начальника Чугуївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олексія Щербака 13.09.2023 проведене позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чугуївській районній військовій адміністрації Харківської області, рішенням якої:
Також під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чугуївській районній військовій адміністрації розглянуто питання щодо проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Через військову агресію рф у 2023 році на території Чугуївського району її буде проведено лише на площі лісових та мисливських угідь Зміївської та Слобожанської громад (згідно з пунктом 1 Протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській обласній державній військовій адміністрації від 06 квітня 2023 року N1).
Начальник Чугуївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олексій Щербак ознайомив присутніх на засіданні представників місцевих територіальних громад, мисливських угідь, керівників сільськогосподарських підприємств з даними про епізоотичну ситуацію в районі та інформацією про заплановану пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин, її організацію та проведення відповідно до «Методичних рекомендацій планування, організації та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу».
Учасники засідання обговорили визначення територій та створення бригад, особливості зберігання та доставки вакцини, методики розкладання принад з вакциною, визначення контрольних ділянок для перевірки споживання вакцини, заходи з оцінки ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, забезпечення епізоотичного благополуччя, основні методи профілактики та боротьби зі сказом домашніх та сільськогосподарських тварин.
Такі заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.