У Шевченковому тривають планові щеплення великої рогатої худоби (корів та молодняку від 3 місяців) проти сибірки. Згідно з планами проведення вакцинації, спеціалісти ветмедицини проводять ці заходи подвірно. З початку року в приватному секторі громади щеплено проти сибірки 170 корів. Якщо дозволить безпекова ситуація, до кінця листопада ветеринари планують щепити ще 250 голів ВРХ.
Сибірка — це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що має шкірну, легеневу та кишкову форми з явищами сепсису, збудником якої є споротворна бактерія. Її спори можуть залишатися в неактивному, але життєздатному стані десятки років, і активізуватися, коли поверхня ґрунту порушується, наприклад, під час повені, зливи або зсувів, виконанні будівельних робіт. Захворювання виникають, коли спори потрапляють у шлунок тварини із травою на пасовищах. На сибірку частіше хворіють вівці, велика рогата худоба та коні. Основою протиепізоотичних заходів у неблагополучних осередках є здійснення комплексу ветеринарно-санітарних заходів та профілактичних щеплень тварин.
Зараження людини сибіркою виникає внаслідок проникнення збудника через пошкоджену шкіру (подряпини, садна, дрібні порізи) або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами, обробки туш, білування й поховання трупів загиблих тварин, унаслідок контакту з різними видами сировини, отриманої від хворих тварин, уживання в їжу м’яса хворих тварин, а також аспіраційним і трансмісивним (через укуси кровосисних комах) шляхами.
Поради з профілактики інфікування сибіркою:
- купуйте м’ясо та м’ясопродукти лише в місцях, де якість продуктів контролюють;
- люди, які переробляють та реалізують м’ясо, м’ясопродукти чи будь-яку тваринницьку сировину, зобов’язані дотримуватися гігієнічних норм, щоб убезпечити себе та інших;
- виконання ветеринарно-санітарних правил під час догляду за тваринами;
- забій домашньої худоби лише з дозволу ветпрацівників;
- упорядковане захоронення трупів тварин;
- ветеринарний контроль хутряної та шкіряної сировини;
- контроль захворюваності тварин;
- знищення заражених трупів тварин;
- щеплення тварин проти сибірки;
- отримання особами, які мали контакт із хворими тваринами або сировиною від хворих тварин, екстреної профілактики антибіотиками.