Ринковий нагляд захисту прав споживачів є важливим інструментом для забезпечення безпеки та якості товарів та послуг, які споживачі отримують на ринку. Ця діяльність включає в себе контроль за дотриманням технічних регламентів та національних стандартів, а також відповідальність виробників та продавців перед споживачами.
У відповідності до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі -Закон ) та на виконання плану здійснення діяльності з ринкового нагляду, фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, проведено 18 планових та позапланових перевірок характеристик продукції, за результатами яких виявлено 17 порушень невідповідності продукції вимогам Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромінення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. №734 та Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 р. № 804
Кількість одиниць перевіреної продукції щодо якої виявлені порушення нормативних документів становить 109677 шт., вжито 76 обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме: обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення у відповідність та тимчасову заборону на момент приведення її у відповідність.
Працівники відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області взяли участь в проведені семінару Львівському торговельно-економічному університеті. Разом з тим, з метою інформування, працівники відділу систематично проводять превентивні заходи у навчальних закладах області.
Звернення від споживачів (користувачів) про нещасні випадки та випадки заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (користування ) нехарчової продукції протягом кварталу поточного року до Головного управління не надходили.
Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» передбачено застосовувати рішення про обмежувальні (корегувальні) заходи щодо всього обсягу продукції певної марки( моделі, артикулу, модифікації) або її окремих партій чи серій. Водночас, суб’єкт господарювання має вжити протягом визначеного строку заходи щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами. Додатково інформуємо, що статтею 44 Закону передбачено застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу за не виконання або неповне виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.