Сектор контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області продовжує здійснювати контроль за дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Зокрема за січень-жовтень 2023 року було прийнято 8 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій у сфері порушення законодавства з питань ціноутворення на загальну суму 272,0 тис. грн. Порушення фіксувалися у роздрібній торгівлі продуктами харчування.
Упродовж 10 місяців поточного року за прийнятими рішеннями у попередніх періодах та оскарженими у судовому порядку задоволено на користь Держпродспоживслужби суми адміністративно-господарських санкцій у розмірі 752,9 тис. грн.
Важливою роботою фахівців Сектору є розгляд звернень громадян з питань формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Всього було розглянуто 23 звернення, серед яких питання із завищення цін стосувалося: на лікарські препарати - 9; продуктів харчування - 8; тарифів на водопостачання та водовідведення - 1. Звернення з інших питань, не пов’язаних із державним регулюванням - 5.
Також спеціалісти прийняли участь у 4-х засіданнях обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.
З метою забезпечення цінової стабільності та стримування інфляційних процесів в країні, Держпродспоживслужбою вживаються заходи щодо запобігання порушенням у сфері ціноутворення, забезпечення встановлення економічно обґрунтованих цін, а також недопущення їх безпідставного та неконтрольованого зростання на споживчому ринку.
Так, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з початку року провели 12457 заходів, які включають роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання щодо неприпустимості реалізації продовольчих товарів вітчизняного виробництва із застосуванням необґрунтованих цін, на які запроваджено державне регулювання.
Окрім цього, здійснено моніторинг та проаналізовано 13681 цін у 30 аптечних закладах області щодо застосування державних регульованих цін на лікарські препарати, які підпадають під урядову програму «Доступні ліки», на предмет дотримання операторами фармацевтичного ринку законодавчо встановлених граничних торговельних (роздрібних) надбавок.