Готовність житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років, визначення пунктів незламності, пунктів обігріву (життєзабезпечення), стан готовності захисних споруд цивільного захисту, недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації внаслідок надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану на території Валківської міської територіальної громади – такі питання розглянуті під час чергового засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Валківської міської ради.
У засіданні комісії взяли участь фахівці Богодухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.
Поточна епідемічна ситуація у громаді благополучна, триває кампанія з вакцинації проти кору. У зв’язку з наближенням сезонного підвищення захворюваності на гострі респіраторні захворювання пункти щеплення готові до проведення вакцинації проти СOVID-19 і грипу.
За результатами доповіді представника Богодухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області комісією ухвалено низку відповідних рішень, що передбачені санітарним законодавством та іншими законодавчими документами щодо недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації у громаді.
Для завчасного реагування на випадки настання надзвичайних ситуацій, зокрема, надання допомоги населенню в разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, створення умов для тимчасового перебування населення у випадку порушення нормальних умов життєдіяльності (відсутності питного водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання, мобільного зв’язку) використовуються Пункти Незламності, які облаштовуються згідно з вимогами Порядку організації та функціонування пунктів незламності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 №1401 «Питання організації та функціонування пунктів незламності» з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог (запасом пально-мастильних матеріалів, твердопаливною піччю, обігрівачами, засобами для приготування гарячих напоїв, із резервом технічної та питної води (бутильована мінеральна вода), з облаштуванням зони особистої гігієни (рідке мило, антисептики, паперові рушники тощо), запасом дезінфекційних засобів для санітарної обробки приміщень.
Захисні споруди цивільного захисту – найпростіші укриття облаштовуються відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ від 09.07.2018 №579.
Для запобігання виникненню епідемічних ускладнень внаслідок перебування населення в укриттях мають бути дотримані рекомендації щодо санітарного облаштування захисних споруд, які зазначені в додатку до листа ДСНС від 14.06.2022 №03-1870/162-2, а саме:
Комісією визначено шляхи вирішення проблем, що виникли під час підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років, затверджено організаційно-технічні заходи щодо підготовки об’єктів житлово-комунального господарства громади до роботи в наступному опалювальному періоді. З урахуванням ризиків, які виникають в умовах воєнного стану, основну увагу при підготовці до опалювального сезону приділять захисту об’єктів критичної інфраструктури та їхньому забезпеченню джерелами резервного живлення, паливом. Було визначено перелік Пунктів Незламності та пунктів обігріву (життєзабезпечення), укриттів та стан готовності захисних споруд цивільного захисту.